• تاریخ : ۱ام آبان ۱۳۹۶
 • موضوع : خبری

دریافت خبر : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰

مدیرکل میراث فرهنگی تهران گفت: نصب آسانسور در موزه صنعتی بدون ضوابط بناهای تاریخی انجام شده و سازمان جمعیت هلال احمر به عنوان متولی باید اقدام به جمع آوری سازه کند.

به گفته خبری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران، رجبعلی خسروآبادی نصب آسانسور در موزه استاد صنعتی را اقدامی برای اداری ساختن این بنا دانست و افزود: انتظار عمومی نمی رود بنایی که با تفاهم سه جانبه سازمان زیباسازی شهرداری ، اداره کل میراث فرهنگی و جمعیت هلال احمر با کاربری موزه ای احیا شده هست دوباره به روی هموطنان بسته شود.
او افزود : گلایه هایی نیز از سوی برخی دوست داران میراث فرهنگی و شهروندان از تعطیلی موزه استاد صنعتی اعلام خواهد شد که خواستار پاسخ گویی شفاف جمعیت هلال احمر در خصوص ساعت کاری موزه استاد صنعتی هستیم.
استاد علی اکبر صنعتی نزدیک به ۶ هزار تابلو و بیش از هزار پیکره و تندیس گچی، سنگی و برنزی از شخصیت های علمی و ادبی ایران و تیپ های گوناگون اجتماعی آفریده که شماری ازاین آثار در موزه استاد صنعتی نگهداری خواهد شد.

اخبار پیشنهادی:

  Tagsبرچسب ها
  اداره کل میراث فرهنگی جمعیت هلال احمر مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری میراث فرهنگی گفته خبری مهر علی اکبر صنعتی سازمان زیباسازی شهرداری استاد صنعتی

  • تاریخ : ۱ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

  خبری میزان- احد ده بزرگی با تاکید بر اینکه اربعین حسینی ریشه در عمق تاریخ اسلام دارد، گفت: شعرا و اهل قلم تنها به ظاهر حرکت عظیم مردم در اربعین توجه نکنند.

  به گفته گروه فرهنگی خبری میزان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، احد ده بزرگی، شاعر پیش کسوت کشور، در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، با بیان اینکه اربعین حسینی بعد از شهادت اباعبدالله الحسین(ع) آغاز شد و از همان زمان هم پیشینه دارد، اظهار کرد: شعرا از گذشته درباره اربعین شعر گفته اند؛ هرچند که در ادبیات معاصر، اشعار بیشتری با مضمون اربعین سروده شده هست.
  وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، آزادی بیشتری برای پرداختن به عاشورا برای اهالی ادبیات به وجود آمد و هر ساله برنامه های متعددی در این زمینه برگزار خواهد شد. شب شعر عاشورایی شیراز یکی از همین برنامه هاست که به همراه مرحوم حاج عبدالحسین فرهنگ در سال های ابتدایی انقلاب اسلامی راه اندازی کردیم. سی ودومین دوره این مراسم با محوریت موضوعی حضرت علی اکبر(ع) امسال در تاریخ ۱۰ و ۱۱ آبان ماه در تالار حافظ شیراز برگزار خواهد شد.
  ده بزرگی همچنین گفت: ستاد شب شعر عاشورا هر سال برای غنای بهتر شعرها و افزایش معرفت شاعران کتابی را معرفی می کند. امسال نیز کتاب «علی اکبر، به صورت محمد به سیرت پیغمبر» اثر محمدرضا سنگری را معرفی کرده که مطالعه آن می تواند شاعران را در دریافت های معنوی و ادبی یاری کند.
  این شاعر کشور با بیان اینکه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به گسترش کیفی و کمی شعر عاشورایی و شعر اربعین حسینی کمک کرده اند، عنوان کرد: شعر اهل بیت(ع) به طور کلی رشد چشمگیری داشته هست. برای شیعیان، اربعین حضرت اباعبدالله (ع) جایگاه خاصی دارد و در کنار زیارت عاشورا، زیارت اربعین نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هست.
  ده بزرگی با تاکید بر اینکه جایگاه اربعین حسینی از سوی ائمه و بزرگان دین سفارش شده هست، عنوان کرد: امروز راهپیمایی اربعین حسینی و زیارت بارگاه امام حسین(ع) در این روز، رونق گرفته و جمعیت کثیری از شیعیان به سمت بارگاه ایشان حرکت می کنند و توجه به اربعین، در واقع سفارش معصومین هست. اربعین ریشه در عمق تاریخ اسلام دارد و نباید این واقعه را مربوط به سال های اخیر دانست.
  وی خاطرنشان کرد: اگر به زیارت اربعین مراجعه شود، در متن آن آمده که یکی از نشانه های شیعه بودن، همین زیارت اربعین حسینی هست. شعرا و اهل قلم تنها به ظاهر حرکت عظیم مردم در اربعین توجه نکنند و به اصل متون تاریخی و دینی درباره این روز مراجعه کنند و منابع را بخوانند.
  انتهای پیام/

  • تاریخ : ۱ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

  دریافت خبر : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰

  آرزو حکیمی مدال هایش را به استاد شجریان تقدیم کرد

  ایران اکونومیست –
  به گفته ایران اکونومیست به نقل از فدراسیون قایقرانی، حکیمی که در المپیک ۲۰۱۲ لندن حاضر بود، در رقابت های قهرمانی سال ۲۰۱۷ آسیا در شانگهای چین به یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز رسید. او پس از بازگشت به کشور تمام مدال هایش را به استاد محمدرضا شجریان تقدیم کرد.
  حکیمی درباره این گفت: همه ایرانی ها موسیقی سنتی را با نام استاد شجریان می شناسند. صدای دلنشین ایشان روزها و شب های بسیاری از ما را پر کرده و من نیز به شخصه قبل و بعد از هر مسابقه با صدای آقای شجریان به آرامش می رسم. در جریان رقابت های قهرمانی آسیا در چین نیز که به هر حال فشار زیادی روی من بود با صدای بی نظیر استاد به آرامش رسیدم و توانستم نتایج خوبی بگیرم.
  او افزود: خبر بیماری استاد شجریان همه ما را آزرده خاطر کرد و به طور قطع همه نگران سلامت ایشان بودیم و هستیم. امیدوارم که عمر با برکتشان ادامه دار شود و ما سال های سال صدای خسرو آواز ایران را بشنویم. من قبل از مسابقات این تصمیم را گرفتم که تمام مدال هایم در قهرمانی آسیا را به استاد شجریان تقدیم کنم تا با این پیام به ایشان بگویم همه و از جمله نسل جوان ایران ارادت زیادی به ایشان دارند.

  اخبار پیشنهادی:

  آرزو حکیمی مدال هایش را به استاد شجریان تقدیم کرد
  • تاریخ : ۳۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

  مراسم افتتاحیه هجدهمین جشنواره تئاتر تجربه با حضور رئیس دانشگاه تهران و اهالی تئاتر برگزار شد.

  به گفته بولتن نیوز ، مراسم افتتاحیه هجدهمین جشنواره تئاتر تجربه با حضور محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران، محمود عزیزی، مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران، رحمت امینی مدیر گروه هنرهای نمایشی، اردلان شجاع کاوه، فریدون علیاری معاون مالی اداری پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران ، عبدالله کوثری مترجم و شاعر، کوروش سلیمانی مجری برنامه و دیگر اهالی تئاتر در تالار شهید آوینی دانشکده پردیس هنرهای زیبا برگزار شد.
  در آغاز مراسم، کوروش سلیمانی گفت: این جشنواره از ابتدا منشا اتفاقات خیلی خوبی بوده هست. این جشنواره حدود ۲۰ سال هست که برگزار خواهد شد و دانشجویان با هنر خود در پر کردن خلاء ها نقش مهمی ایفا کرده اند.
  وی ادامه داد: ابن جشنواره ها نجات دهنده هستند و آن اتفاقی که در دانشگاه و جشنواره ها باید بیفتد با باور دانشجویان ایجاد خواهد شد.
  سپس نیلی رئیس دانشگاه تهران بر صحنه رفت و گفت: خیلی خوشحالم که امشب اینجا هستم. فعالیت های دانشجویی بدنه قوی دانشگاه تهران را تشکیل می دهند. دانشگاه برون گرا بوده و کمتر به فلسفه تشکلی دانشگاه اهمیت می دهد. برای برقراری تعامل بین دانشگاه و جامعه باید ارتباط میان این دو بخش بهبود یابد. تئاتر به عنوان یک موضوع هنری جمعیت دانشجویی را فعال می کند و به این ترتیب، تاثیرگذار هست و دانشگاه این فعالیت ها را امر یکپارچه می داند و برای آن ها ارزش قائل هست.
  در ادامه مراسم، از محمود عزیزی ، فریدون علیاری، مجید سرسنگی و عبدالله کوثری خواسته شد تا بر صحنه حضور یابند. هر کدام از این هنرمندان خاطرات و بیوگرافی از فعالیت های خود در حوزه تئاتر بیان کردند و سپس از آن ها به پاس فعالیت هایشان در این عرصه با یک لوح تندیس جشنواره و نقاشی هنرمندانه از چهره شان تجلیل شد و در نهایت هم پوستر جشنواره تئاتر تجربه رونمایی شد.
  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  • تاریخ : ۳۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

  خودکشی دو دختر اصفهانی قربانی بازی نهنگ آبی

  در ادامه این مطلب از فارسی ها با گزارش خبر هولناک خودکشی دو دختر اصفهانی قربانی بازی نهنگ آبی در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

  خودکشی دو دختر اصفهانی قربانی بازی نهنگ آبی خودکشی دو دختر اصفهانی قربانی بازی نهنگ آبی

  خودکشی دو دختر اصفهانی

  روز گذشته دو دختر ۱۵ و ۱۶ ساله در اصفهان از روی پل خودکشی کردند .

  فرمانده انتظامی استان اصفهان علت مرگ آنها را بازی نهنگ آبی عنوان کرد .

  مهدی معصوم بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان در این باره گفت :

  این دو دختر تحت تاثیر بازی نهنگ آبی از روی پل اقدام به خودکشی کردند .

  پس از انتقال آنها به بیمارستان دختر ۱۵ ساله فوت کرده و دیگری که ۱۶ سال سن دارد به شدت مجروح شده بود و بستری شد .

  بر اساس گزارشات حال عمومی این دختر بسیار وخیم است .

  قربانی های نهنگ آبی

  این دو دختر نوجوان قبل از خودکشی یک فایل صوتی ضبط کرده و در آن با خانواده خود خداحفظی کردند .

  آنها در این فایل صوتی دلیل خودکشی خود را بازی نهنگ آبی عنوان کرده بودند .

  سردار معصوم بیگی در ادامه گفت :

  پلیس قبل از این اتفاق درمورد بازی نهنگ آبی هشدار داده بود .

  این بازی قربانی های زیادی در کشورهای مختلف داشت و بر ذهن نوجوانان تاثیرات مخربی بر جای می گذاشت .

   

  ماجرای بازی نهنگ آبی و خودکشی بچه ها

  نوشته خودکشی دو دختر اصفهانی قربانی بازی نهنگ آبی اولین بار در فارسی ها. پدیدار شد.

  • تاریخ : ۳۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

  پرویز پرستویی صفحه اینستاگرام خود را با جمله ای پندآموز به روزرسانی کرد.

  به گفته ستاره ها به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ پرویز پرستویی بازیگر فیلم های سینمایی همچون کتاب قانون، من و زیبا، شوخی، روبان قرمز، مهر مادری، آژانس شیشه ای، لیلی با من هست ، دوئل و بید مجنون که از بازیگران فعال در اینستاگرام به شمار می رود، در آخرین پست اینستاگرامی اش جمله ای تأمل برانگیز منتشر کرد.
  پرویز پرستویی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
  “بعد از کفش ، بیشترین چیزی که زیر پا گذاشته خواهد شد انسانیت هست.”

  • تاریخ : ۳۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

  فعال کردن چراغ LED گوشی پیکسل گوگل

  در این مقاله آموزشی مجله آنلاین فارسی ها با نحوه فعال کردن چراغ LED گوشی پیکسل گوگل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

  فعال کردن چراغ LED گوشی پیکسل گوگل 1 فعال کردن چراغ LED گوشی پیکسل گوگل

  فعال کردن چراغ LED گوشی پیکسل

  اگر یکی از کاربران گوشی های پیکسل گوگل هستید می دانید که چراغ LED در این گوشی ها به صورت پیش فرض غیر فعال می باشد .

  دلیل غیرفعال کردن آن نیز کاهش مصرف باتری و سادگی آن می باشد .

  از طرفی در گوشی های پیکسل Notification ها به صورت بسیار زیبایی در صفحه نمایش ، نشان داده می شوند .

  اگر قصد دارید چراغ LED گوشی خود را فعال کنید در ادامهخ با ما همراه باشید :

  مراحل روشن کردن چراغ LED گوشی پیکسل

  ۱ – وارد قسمت Settings شده و Notifications را بزنید .

  ۲ – در قسمت بالا سمت راست بر روی چرخ دنده کلیک کنید .

  ۳ – حالا گزینه Pulse notificatin light را فعال کنید .

  فعال کردن چراغ LED گوشی پیکسل گوگل 2 فعال کردن چراغ LED گوشی پیکسل گوگل

  هنوز قابلیت های جدیدی برای نحوه چشمک زدن چراغ LED و همچنین تغییر رنگ آن ارائه نشده است .

  گفتنی است چراغ LED در سمت چپ اسپیکر بالایی گوشی قرار دارد .

  امیدواریم این مطلب از موبایل و تبلت فارسی ها موردپسند شما عزیزان قرار گرفته باشد .

  نوشته فعال کردن چراغ LED گوشی پیکسل گوگل اولین بار در فارسی ها. پدیدار شد.

  • تاریخ : ۳۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

  رفع نویز الکتریسیته ساکن هدفون بلوتوث هنگام پخش آهنگ

  در ادامه این مطلب از مجله آنلاین فارسی ها با آموش رفع نویز الکتریسیته ساکن هدفون بلوتوث هنگام پخش آهنگ در خدمت شما دوستان گرامی هستیم .

  رفع نویز الکتریسیته ساکن هدفون بلوتوث هنگام پخش آهنگ رفع نویز الکتریسیته ساکن هدفون بلوتوث هنگام پخش آهنگ

  رفع نویز الکتریسیته ساکن هدفون بلوتوث

  گاهی وقت ها هنگام پخش موسیقی تداخل های آزاردهنده ای مثل نویز الکتریسیته ساکن یا پارازیت صوتی به گوش می رسد .

  راه حل های رفع نویز الکتریسیته ساکن هدفون بلوتوث

  ۱ – ابتدا تمامی بلوتوث های اطراف خود را خاموش کنید .

  ۲ – اگر الکتریسیته ساکن برطرف نمی شود تنظیمات هدفون بلوتوث را به حالت کارخانه ای برگردانید .

  روش انجام این کار ( Reset Factory ) در سایت شرکت سازنده هدفون وجود دارد .

  ۳ – اتصال گوشی و هدفون بلوتوث را قطع کرده و پس از ۳۰ ثانیه دوباره آنها را به یکدیگر وصل کنید .

  ۴ – تا حدی که نویز الکتریسیته ساکن از بین برود گوشی و هدفون را به هم نزدیک کنید .

  امیدواریم که مطالب آموزشی این بخش نیز مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد .

  حل مشکل وصل نشدن هدفون بلوتوث به گوشی

  نوشته رفع نویز الکتریسیته ساکن هدفون بلوتوث هنگام پخش آهنگ اولین بار در فارسی ها. پدیدار شد.

  • تاریخ : ۳۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

  حل مشکل وصل نشدن هدفون بلوتوث به گوشی

  هم اکنون در مجله آنلاین فارسی ها با آموزش حل مشکل وصل نشدن هدفون بلوتوث به گوشی در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

  حل مشکل وصل نشدن هدفون بلوتوث به گوشی حل مشکل وصل نشدن هدفون بلوتوث به گوشی

  حل مشکل وصل نشدن هدفون بلوتوث

  گاهی وقت ها به دلایلی هدفون بلوتوث به گوشی هوشمند وصل نشده و شما را با پیغام خطا مواجه می کند .

  این فرآیند در برخی موارد به صورت مداوم تکرار می شود .

  در ادامه این مطلب تیم تکنولوژی مجله آنلاین فارسی ها شما را با روش های حل این مشکل آشنا می کند .

  مراحل رفع مشکل وصل نشدن هدفون بلوتوث

  همه اتصال های غیرضروری بلوتوث را قطع کنید زیرا در بیشتر موارد گوشی های هوشمند سعی می کنند با بقیه بلوتوث ها ارتباط برقرار کنند .

  اگر در هنگام وصل شدن هدفون و گوشی با پیغام خطا مواجه شدید بهتر است یک بار بلوتوث خود را خاموش و روشن کنید .

  حتما میزان شارژ باطری هدفون خود را چک کنید .

  سعی کنید هنگام برقراری اتصال گوشی و هدفون را به هم نزدیک کنید .

  امیدواریم این مطلب آموزشی برای شما کاربران گرامی مفید واقع شده باشد .

  قطع اتصال ناگهانی هدفون بلوتوث و گوشی

  نوشته حل مشکل وصل نشدن هدفون بلوتوث به گوشی اولین بار در فارسی ها. پدیدار شد.

  • تاریخ : ۳۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

  ماه صفر؛ دومین ماه قمری هست که برای آن اعمالی ذکر شده هست.

  مازندپایش: هر یک از روزهای سال، روز خداست و انسان می تواند در آن روز برای موفقیت خویش، تلاش کند و برای نزدیکی به خدای سبحان و فراهم آوری خرسندی وی، عبادت کند، تصدّق نماید و خدمت به مردم کند.
  در این جا، متن گفتار محدث بزرگ شیخ عباس قمی پیرامون اعمال ماه صفر را از وقایع الایّام بیان می کنیم:
  بدان که این ماه (صفر) معروف به نحوست (نامبارک، نحس) هست و شاید سبب آن، واقع شدن وفات رسول خدا صلّی اللّه علیه و آله هست و یا به جهت آن هست که این ماه، بعد از سه ماه حرام (ذی قعده، ذی حجّه و محرم الحرام) واقع شده که در آن سه ماه، حرب و قتال نبوده و در این ماه، شروع به قتال می نمودند و خانه و منازل از اهلش خالی می شد. و این هم یک سبب هست در وجه تسمیه آن، به صفر.
  به هر حال، از برای رفع نحسی، هیچ چیز بهتر از صدقه و ادعیه و استعاذات وارده نیست. و اگر کسی خواهد محفوظ بماند از بلاهای نازله در این ماه، در هر روز ده مرتبه بخواند دعای ذیل را بخواند:
  یا شَدیدَ الْقُوی وَیا شَدیدَ الْمِحالِ یا عَزیزُ یا عَزیزُ یا عَزیزُ ذَلَّتْ بِعَظَمَتِکَ جَمیعُ خَلْقِکَ فَاکْفِنی شَرَّ خَلْقِکَ یا مُحْسِنُ یا مُجْمِلُ یا مُنْعِمُ یا مُفْضِلُ یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ سُبْحانَکَ اِنّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمینَ فَاسْتَجَبْنا لَهُ وَنَجَّیْناهُ مِنَ الْغَمِّ وَکَذلِکَ نُنْجِی الْمُؤْمِنینَ وَصَلَّی اللَّهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِهِ الطَّیِّبینَ الطَّاهِرینَ! (مفاتیح الجنان)
  ای سخت نیرو، و ای سختگیر! ای عزیز، ای عزیز، ای عزیز! خوارند از بزرگی ات همه خلقت. پس کفایت کن از من شرّ خلق خودت را، ای احسان بخش! ای نیکوکار! ای نعمت بخش! ای عطا دِه! ای که معبودی جز تو نیست! منزّهی تو! به راستی من از ظالمانم. اجابت کردیم برایش و نجاتش دادیم از غمّ و همچنین نجات دهیم مؤمنان را، و رحمت کند خدا بر محمّد و آل پاک و پاکیزه اش!
  «سیّد بن طاووس» نقل کرده هست: در روز سوم ماه صفر، دو رکعت نماز بخوان که در رکعت اوّل سوره «حمد» و سوره «انّا فتحنا» (فتح) و در رکعت دوم سوره «حمد» و سوره «توحید» قرائت شود و پس از سلام نماز، صد بار صلوات بفرست و صد بار آل ابى سفیان را لعنت کن و صد مرتبه استغفار نما و آنگاه حاجت خویش را از خداوند بخواه. (ان شاء اللّه به هدف اجابت مى رسد).
  در روز اربعین (بیستم ماه صفر) زیارت امام حسین(علیه السلام) مستحبّ هست و مورد تأکید قرار گرفته. در روایتى که «شیخ طوسى» از امام حسن عسکرى(علیه السلام) نقل کرده، چنین آمده هست: نشانه هاى مؤمن پنج چیز هست: به جاى آوردن پنجاه و یک رکعت نماز (۱۷ رکعت نماز واجب و ۳۴ رکعت نافله) و زیارت اربعین (امام حسین(علیه السلام)) و انگشتر را بر دستِ راست نهادن، و پیشانى را به هنگام سجده بر خاک گذاردن و بسم الله الرّحمن الرّحیم را در نماز بلند گفتن…
  شایان ذکر هست؛ در این ماه، به دادن صدقه اهتمام بیشتری باید صورت گیرد.

  صفحه 1 از 138
  12345678910 بعدی 203040...«