• تاریخ : ۷ام تیر ۱۳۹۷
  • موضوع : خبری

دریافت خبر : چهار‌شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۷

22 هزار نفر از برنامه کانون های مساجد استان بهره مند می شوند

به گفته ایرنا احمد محبی عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح نمادین طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی، هنری مساجد شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف افزود: یکی از بسترهای مناسب برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان با برنامه های متنوع کانون های فرهنگی، هنری مساجد هست.
وی اظهار داشت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد به تنهایی قادرند بحث اوقات فراغت برنامه های استان را به دوش بکشند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: برنامه های متنوع در ۶۱۶ کانون فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی ارائه خواهد شد از این تعداد کانون،۲۳۷ کانون شهری و بقیه روستایی هست.
محبی افزود: یکی از خصوصیات برنامه های کانون های فرهنگی، هنری مساجد ارائه برنامه ها در دورافتاده ترین مناطق استان مثل مراکز عشایری هست.
وی تصریح کرد: بعضی از دستگاه های اوقات فراغت برنامه هایشان در حد شهرها هست اما کانون های مساجد این ظرفیت را داشته که همه برنامه هایی که در مرکز استان ارائه خواهد شد را به همین کیفیت در کانون های روستایی و عشایری ارائه کنند.
وی اضافه کرد: جشنواره قرآنی مدهامتان یکی از نمونه هایی هست که در سال های مختلف در همه مناطق استان انجام شده هست.
وی گفت: گروه های نمایش در بستر کانون های مساجد فعالیت های خوبی انجام داده و کسانی که دوره های بازیگری را در کانون های مساجد گذرانده اند به توفیقاتی در این حوزه دست یافته اند.
محبی افزود: ۱۵۰ کتابخانه روستایی در خراسان جنوبی فعال هست که امکانات خود را در ایام اوقات فراغت در اختیار خانواده ها قرار می دهند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: کانون های فرهنگی،هنری مساجد ۱۰ نشریه داخلی تولید کرده هست.
وی …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما