• تاریخ : ۱۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

گلدن گلوب سیاهپوش شد
یکشنبه شب در لس آنجلس، بازیگران و هنرپیشه های حاضر در هفتاد و پنجمین دوره مراسم گلدن گلوب در اعتراض به بحران تعرضات جنسی که هالیوود را دربر گرفته، با لباس های سیاه روی فرش قرمز ظاهر شدند.

به گفته مشرق ، یکشنبه شب در لس آنجلس، بازیگران و هنرپیشه های حاضر در هفتاد و پنجمین دوره مراسم گلدن گلوب (جوایز اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود) در اعتراض به بحران تعرضات جنسی که هالیوود را دربر گرفته، با لباس های سیاه روی فرش قرمز ظاهر شدند. این واکنش عجیب به دنبال خبرهای فاجعه باری انجام شد که در طول یک سال گذشته انتشار یافت و نشان داد بسیاری از عوامل شناخته شده و معروف کمپانی های هالیوودی در تعرض و تجاوز به زنان زیر دست خود و همچنین هنرپیشه های زن نقش داشته اند.
اگرچه اطلاع از موضوع بی بند و باری و روابط نامشروع در سینمای غرب و به خصوص هالیوود آنچنان که بر پرده فیلم های این کارخانه به اصطلاح رویاسازی فراوان دیده شده، اتفاق غریبی نیست ولی تاکنون اینچنین علنی و بی پرده اخبارش منتشر نشده بود. اما مسئله تعرضات جنسی در غرب محدود به هالیوود نشده و طی یکی دو سال اخیر، گفته ها و مستندات متعددی از سوی برخی موسسات اجتماعی، آکادمیک و پژوهشی در غرب انتشار یافت که آمارهای بسیار تکان دهنده ای درباره رشد این فاجعه ارائه می دهد. آمارهایی که علاوه بر هالیوود، مراکز دانشگاهی و ورزشی و هنری و حتی سیاسی مانند پارلمان اروپا را هم در بر گرفت. این فاجعه به حدی بود که در مراسم اسکار دو سال پیش، به بهانه آواز یک فیلم مستند به نام «زمین شکار» (درباره آمار بالای تعرضات جنسی در دانشگاه هاروارد) «جوزف بایدن»، معاون «اوباما» رئیس جمهوری وقت آمریکا، به روی صحنه رفت و از همه آمریکاییان درخواست کرد برای پایان دادن به بحران فاجعه تعرض جنسی در دانشگاه های آمریکا، کمپینی برای رواج یک فرهنگ جدید بوجود بیاورند. این برای اولین بار بود که یک مقام رسمی …

اخبار پیشنهادی:

گلدن گلوب سیاهپوش شد

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما