• تاریخ : ۲۴ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

ترکمان: گفت وگو موثرترین عنصر همگرایی هست

صبح امروز شنبه نخستین اجلاس گفت وگوی فرهنگی آسیا که با حضور ۷۰ نفر از شخصیت های فرهنگی و علمی از ایران و ۲۰ کشور آسیایی در حسینیه الزهرا (س) برگزار شد.

به گفته ایسنا، در این اجلاس، ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اینکه این اجلاس در راستای استفاده از نظرات اندیشمندان و نخبگان جهان اسلام در جهت گفت وگوی موثر بین کشورهای آسیایی گام برمی دارد، گفت:گفت وگو موثرترین عنصر همگرایی هست. در روزگاری که جامعه جهانی با چالش ها و منازعات مختلفی روبرو هست اجتماع فرهنگیان و اندیشمندان آسیایی در این اجلاس تأکیدی بر نقد و اهمیت گفت وگوهای فرهنگی به عنوان راهکاری موثر برای فائق آمدن بر چالش های منطقه ای و بین المللی هست.
وی در ادامه با بیان اینکه قاره آسیا همواره خاستگاه ادیان، فرهنگ ها و مکاتب فلسفی بوده هست، یادآور شد: قاره آسیا سهم قابل توجهی در فرهنگ و تمدن بشری بر عهده دارد. این قاره کهن همچون گذشته می تواند تنوع و تکثر فرهنگی موجود را به فرصت ها و زمینه هایی جهت همکاری و همگرایی میان ملت ها تبدیل کند. امروز فرهنگ موثرترین و قوی ترین عنصر برای هماهنگی و همگرایی هست. این گفت وگوهای سازنده می تواند به وسیله ای هدفمند برای رسیدن به اهداف تبدیل شود.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خاطرنشان کرد: گفت وگوهای فرهنگی می تواند دامنه وسیعی از مسائل فکری،اجتماعی و پدیده ها و تحولات فرهنگی را در مسیر تقویت همبستگی و کنترل چالش ها و بحران های منطقه ای در عرصه بین المللی را بر عهده بگیرد.ارزش های مشترک قومی،مذهبی و فرهنگی آسیا همانند انسان دوستی،احترام متقابل، صلح طلبی،پرهیز از خشونت و… می تواند زمینه های تبادل تجربیات در مواجهه با چالش های حاکم بر منطقه به منظور دستیابی به فصل مشترکی را در توسعه روابط پایدار ایجاد کند.
ترکمان افزود: پایداری به اصول یک گفت …

اخبار پیشنهادی:

ترکمان: گفت وگو موثرترین عنصر همگرایی هست

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما