• تاریخ : ۹ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری


صدای شیعه: این روزنامه قطری به نقل از برخی فعالان حقوق بشر آورده هست که گفته اتاق‌های مرگ مدرکی تازه و دلیلی روشن بر اقدامات وحشیانه در پادشاهی بحرین هست.


خالد ابراهیم مدیر مرکز حقوق بشر خلیج الزهرا با اشاره به شکنجه ابتسام الصائغ فعال حقوق بشر بحرینی گفت: استفاده از دستگاه امنیت بحرین برای شکنجه و اعمال خشونت علیه بازداشت شدگان، اقدامی سازمان یافته هست که از چندین سال تاکنون اعمال خواهد شد.


وی در گفتگو با روزنامه الشرق قطر افزود: دستگاه امنیت بحرین به معیارهای بین المللی حقوق بشر پایبند نیست و برای پایبندی به تعهدات خود در زمینه حقوق بشر هیچ تلاشی نمی کند.


از سوی دیگر، روزنامه الشرق قطر مقاله دکتر محمد المسفر نویسنده و تحلیلگر قطری در پاسخ به اظهارات علی الرمیحی وزیر اطلاع رسانی بحرین را نیز منتشر کرد.


وزیر بحرینی در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط عربستان گفته بود: برخی تحرکات رسانه ای قطر با رهبری شبکه الجزیره تلاش می کند تا چهره شورای همکاری خلیج الزهرا را نزد شهروندان قطری خدشه دار کند و آنها را برای درخواست خروج از شورای همکاری ترغیب کنند.


اما دکتر محمد المسفر در واکنش به این اظهارات گفت: آیا شهروند خلیج الزهرا نیاز دارد تا کسی چهره شورای همکاری را برایش خدشه دار کند؟ دستاورد شورای همکاری در تمام بحرانها از زمان تاسیس در سال ۱۹۸۱ تاکنون چه بوده هست؟ کویت اشغال شد، امریکایی ها آزادش کردند. اختلاف مرزی میان قطر و بحرین را دیوان بین المللی دادگستری حل و فصل کرد. اختلاف مرزی امارات و عربستان و نیز کویت و عربستان هنوز حل نشده هست. نقش شورای همکاری در بحران یمن چیست؟ شورای همکاری برای حل اختلاف میان قطر و سه کشور عربی دیگر چه کرد؟


وی همچنین اظهارات وزیر بحرین مبنی بر اینکه اقدامات ضد قطر علیه شهروند قطری نبوده هست، را محکوم کرد و گفت: چه کسی اینک از محاصره رنج می‌کشد؟ شهروند قطری و دیگر شهروندان خلیج الزهرا نمی توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند. اعمال تدابیر پیچیده برای حجاج قطری سبب شد تا بسیاری از قطری ها امسال از ادای فریضه حج بازبمانند. به نظر می رسد وزیر اطلاع رسانی بحرین در دنیایی دیگر سیر می می کند.


منبع: العالم

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما