• تاریخ : ۱۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

یکی از هیات هایی که در عین سادگی بسیار پر شور و خالصانه هست، هیات نابینایان تهران هست، هیاتی که درهایش به روی افراد نابینا باز هست تا گرد هم جمع شوند و از عزاداری و مراسم ماه محرم، سهمی داشته باشند.

صراط: یکی اشک می ریزد، دیگری دعا و قرآن در دست دارد؛ همه شان با خط بریل نوشته شده اند تا شرکت کنندگان بتوانند خودشان قرآن یا دعا را بخوانند. صدای روضه و دعا، حال و هوای دیگری در هیات پیروان مکتب قرآن به وجود آورده هست. زنان و مردانی که با چشم دل عزاداری می کنند، وصف ناپذیر هستند و در قالب کلمات، نمی توان عشقی را که به امام حسین(ع) دارند، بازگو کرد.
به گفته جام جم آنلاین راه اندازی هیات نابینایان به سال های اخیر باز نمی گردد و از حدود سال ۱۳۷۳ درهای آن به روی نابینایان دوستدار اهل بیت(ع) گشوده شد. آن هم نه یک هیات موقتی که تنها برای ماه محرم هست بلکه هیاتی برای تمام مناسبت های مذهبی و برپایی نماز جماعت. خواندن قرآن، دعا و…
برایشان نماز اول وقت اهمیت دارد و با گلبانگ الله اکبر، آماده خواندن نماز در اول وقت می شوند. برای به تعویق انداختن نماز اول وقت، بهانه ای نمی آورند و با اشتیاق در برابر عظمت پروردگار سر تعظیم فرود می آورند. برخی هایشان عصای سفید را گوشه ای گذاشته اند تا بعد از عزاداری با آن راهی منزل شوند. وقتی نماز جماعت به پایان می رسد، احساس رضایت را می توان در تک تک چهره های آنها دید.
این هیئت در منطقه بهارستان، نرسیده به سرچشمه، کوچه نظامیه پلاک ۲۷ واقع شده هست.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما