• تاریخ : ۱۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

جدیدترین اجرای کنسرت گروه «لیان» در حالی به روی صحنه رفت که کیهان کلهر به تماشای آن نشسته بود.

ایران اکونومیست –
به گفته ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی گروه لیان، محسن شریفیان ـ سرپرست گروه ـ در ابتدای این کنسرت رو به حاضران گفت: موسیقی بوشهر سرشار از زندگی و ریتم هست و خوشحالیم در قلب ایران، می توانیم آوا و ضربان موسیقی جنوب را برای شما اجرا کنیم.
کنسرت گروه لیان برای اولین بار پذیرای اجرای ویژه رقص آئینی از سوی گروهی شش نفره به سرپرستی علی اولیانژاد بود.
شریفیان پس از اجرای رقص آئینی این گروه روی صحنه گفت: لیان همیشه حط شکن بوده و سعی داشته بهترین ها را برای مخاطبش در نظر بگیرد. این حرکات ریشه در آئین ها و فرهنگ جنوب دارد و هر کدام از آنها تفسیری از زندگی اهالی و مردم جنوب هست.
در ادامه و پس از اضافه شدن «زانیار حسامی» (نوازنده دف کرد) به گروه، شریفیان گفت: در ماه های گذشته زلزله تلخ و اتفاقات ناگوار کرمانشاه همه ما را غمگین کرد. در همان ایام بود که ما قطعه ای برگرفته از موسیقی کُردی را ساختیم و امشب این اثر را اجرا می کنیم.
محسن شریفیان پس از این قطعه با معرفی «کیهان کلهر»، از او به عنوان یکی از مشاهیر موسیقی ایران در جهان یاد کرد. او سپس به سمت کیهان کلهر رفت و همه حضار با دیدن این صحنه به صورت ایستاده به تشویق دو چهره مهم موسیقی این روزها ایران پرداختند.
شریفیان در ادامه با دعوت از گروه «ساحل مکران» که از جمله گروه های فعال در بلوچستان هستند، اجرایی مشترک با اعضای این گروه را در بخش بعدی برنامه اش تجربه کرد و سپس گفت: «در ماه های گذشته به مناطقی از استان سیستان و بلوچستان سفر کردیم و در حمایت از نوازنده ها و هنرمندان این منطقه محروم، برنامه هایی را برگزار کردیم. همین جا لازم هست از صندوق اعتباری …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما