• تاریخ : ۲۳ام خرداد ۱۳۹۷
  • موضوع : خبری

کتاب مهمترین ابزار در افزایش آگاهی هست
اقتصاد ایران: کرمانشاه – سرپرست فرمانداری شهرستان دالاهو کتاب را یکی از مهمترین ابزارها در راستای افزایش آگاهی انسان دانست و گفت: انسان با کتاب بهتر ارتباط برقرار می کند، یاد می گیرد و بهتر می آموزد.

جهانبخش حیدری روز چهارشنبه در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: یک جامعه آگاه از وجود انسان های آگاه تشکیل خواهد شد و اگر در یک جامعه همه تلاشگر و آگاه باشند موجب خواهد شد آن جامعه پویا باشد.
وی در ادامه گفت: اگر می خواهیم به توسعه، پیشرفت و سعادت در جامعه برسیم باید به فکر افزایش آگاهی در جامعه باشیم.
وی کتاب و کتابخوانی را مهم ترین امر در بالا بردن آگاهی و فرهنگ جامعه دانست و گفت: توجه به کتابخانه های عمومی و کتابخوانی در ارتقای سطح آگاهی جامعه اثر مستقیم دارد.
وی یادآوری کرد که با وجود فضای مجازی و فناوری های جدید نیاز هست مسئولان و متولیان امر بیش از پیش تلاش کنند تا جایگاه اصلی و ویژه کتاب همچنان در جامعه حفظ شود.
او گفت: افزایش میزان مطالعه و کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه باعث ارتقای سطح آگاهی مردم خواهد شد.
سرپرست فرمانداری دالاهو از توجه ویژه این فرمانداری به کتابخانه های عمومی خبر داد و گفت: فرهنگ سازی برای مطالعه و دستیابی به دانش باید مورد نظر مسئولان و دست اندرکاران عرصه فرهنگ باشد و این امر جز با همراهی و همکاری ارگان ها و ادارات میسر نخواهد شد.
حیدری افزود: فرمانداری دالاهو هم تلاش می کند بیش از پیش به این امر توجه داشته باشد و حامی کتابخانه هایعمومی باشد.
** کتابخانه های عمومی نیازمند حمایت بیشتر
مدیرکل کتابخانه های استان کرمانشاه نیز در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی همراه با آگاهی بوده هست، گفت: ارتقای سطح فرهنگ و مطالعه در جامعه کاری پیچیده و زمانبر هست و لازم هست همه از آن حمایت کنند.
معصومه حسنی خونسار، با تاکید بر …

اخبار پیشنهادی:

کتاب مهمترین ابزار در افزایش آگاهی هست

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما