• تاریخ : ۳۰ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

چرا سخنرانی روحانی در سازمان ملل "بد" بود؟

به گفته مشرق، مهدی خانعلی زاده در کانال تلگرم خود نوشت: سوال “تصور کنید خاورمیانه بدون برجام چگونه میشد؟” بزرگترین دلیل برای ایران هراسی هست که متاسفانه از زبان رییس جمهور کشورمان بیان شد. واقعا منطقه قبل از برجام چه مشکلی داشت که حالا و با کنترل ایران حل شده هست؟
سخن گفتن از انتخابات داخلی در یک مجمع جهانی هیچ محلی از اعراب ندارد؛ مخصوصا اگر با تحقیر انتخابات های پیشین باشد.
ترامپ دیشب اساس دموکراسی را در ایران زیر سوال برد. سخنان منفعلانه روحانی جواب این هتاکی نبود. او می توانست به حواشی انتخابات اخیر آمریکا و شبهات مربوط به انتخاب ترامپ و دخالت های داخلی و خارجی اشاره کند.
سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، ارزش حقوقی ندارد؛ ارزش دیپلماسی عمومی دارد. همانطور که فحاشی ترامپ علیه ایران و برجام اصلا به معنای اقدام در این زمینه نیست، روحانی هم می توانست قدرت نرم ایران را به رخ بکشد؛ نه اینکه در انفعال محض، انتخاب خودش در انتخابات را نشانه وجود دموکراسی در ایران بداند!
وقتی نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی حمایت پنگوئن های قطب از این رژیم هست، چرا رییس جمهور ایران نباید به اعتراضات و جنبش هایی مانند بایکوت اسرائیل که در سراسر جهان، اعتبار و اهمیت دارند اشاره کند تا بی اعتباری سخنان نتانیاهو مشخص شود؟
ترامپ دیشب گفت که حکومت ایران نماد و نماینده ی فرهنگ غنی مردمان این کشور نیست. روحانی امشب گفت سفرای ما، شعرا و مفاخر ایران هستند. این، تایید حرف توهین آمیز و تحقیرآمیز رییس جمهور آمریکا نیست؟!
متاسفانه سخنان رییس جمهور هیچ دستاورد و ارزش افزوده ای برای کشورمان نداشت؛ مگر آنکه به جهان فهماند حتی توهین علنی به مردم ایران هم با …

اخبار پیشنهادی:

چرا سخنرانی روحانی در سازمان ملل "بد" بود؟

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما