• تاریخ : ۱۷ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

هفت «پ» ایجاد نشاط در زندگی
تهران- ایرنا- استاد علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه می گوید برای ایجاد شادی، نشاط و حذف دغدغه از زندگی باید الزامات خاصی را رعایت کنیم که در هفت «پ» خلاصه خواهد شد.

به گفته خبرنگار فرهنگی ایرنا، فریدون فریدونی روز چهارشنبه در بیست و چهارمین جلسه عمومی کارکنان سازمان خبری جمهوری اسلامی در محل نمازخانه خبری جمهوری اسلامی اظهارداشت: هفت «پ» به عنوان ابزارهای نشاط ، سبب خواهد شد تا افراد اشتباهات فاحش نکنند و از بهره وری فکریشان نیز کاسته نشود.
این استاد علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه با بیان اینکه ارزش افراد بستگی به میزان تولید افکار ناب آنها دارد، گفت: انسانها اگر تولید فکر ناب نکنند؛ دیگر ارزشی ندارند.
وی افزود: انسانها را می توان در سه گروه تقسیم بندی کرد؛ دسته نخست افرادی هستند که شور زندگی دارند و بی بهانه از زندگی لذت می برند، دسته دوم شور زندگی ندارند و با دلمشغولی روزگار را سپری می کنند و در نهایت دسته سوم که با افسردگی، ناامیدی و تلخی روزگار را می گذرانند.
فریدونی خاطرنشان کرد: «پرهیزکاری» به معنای دوری گزیدن از حرام و پاک دامنی، «پیشگیری» یعنی انتخاب صحیح همنشین برای خود و خانواده، «پرسشگری» به گونه ای که از خود بپرسیم ارزش و قیمتمان چقدر هست، از کجا آمده ایم و به کجا می رویم از جمله سه «پ» ابزار نشاط به شمار می رود.
وی یادآور شد: برای اینکه ارزش افزوده کار خود را افزایش دهیم باید سه سوال اساسی از خود بپرسیم؛ اول اینکه «آیا همه کاری که انجام می دهیم، ضروری هست؟»، دوم اینکه «آیا تمامی کارهای ضروری را باید انجام بدهم؟» و نهایتا «آیا همه کارهای ضروری را که باید انجام بدهم، درست انجام میدهم؟».
استاد علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه ادامه داد: پاسخگویی به عنوان چهارمین «پ» ابزار نشاط مطرح هست که براساس آن باید هیچ سوالی را بی جواب نگذاریم و هیج سوال کننده ای را هم از خود …

اخبار پیشنهادی:

هفت «پ» ایجاد نشاط در زندگی

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما