• تاریخ : ۲۶ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

«هاتف» سریال محرمی هست اما نه با نمایش دسته و عزاداری
نویسنده سریال «هاتف» از نگارش این مجموعه که مضمون و روح آن حق طلبی هست و به شخصیت واقعی یک خبرنگار می پردازد و آن را به چالش می کشد، گفت.

فروغ فروهیده ـ نویسنده سریال «هاتف» و «آرام می گیریم» ـ در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه «هاتف» سریالی محرمی هست منتهی نه به معنای نشان دادن دسته و عزاداری، مطرح کرد: در این سریال تلاش شده هست روح و مضمون پیام محرم که حق طلبی هست، ادا شود؛ چرا که آدم ها همیشه در مقابل حقیقت تنها هستند؛ یعنی وقتی به حقیقتی می رسند همه پراکنده می شوند و آن ها تنها می مانند، پس این پلات اصلی محرم و عاشوراست.
این نویسنده درباره شخصیت اصلی قصه «هاتف» که یک زن خبرنگار هست (با بازی زیبا بروفه)، گفت: شخصیت قصه ما زنی خبرنگار هست که حق طلب هست و به طور موازی دو خط قصه را پیش می برد و درگیرش خواهد شد. یکی در حیطه کاری و دیگری در زندگی خانوادگی به واسطه وصیت نیمه کاره ای که پدرش در کربلا دارد و پس از آن از دنیا می رود. او با یک پیام نیمه کاره وارد خانواده خواهد شد و احساس می کند که یک مورد نقصی در اموال و داستان پدرش وجود دارد که خانواده جلوی آن ایستادگی می کند و ریحانه یک تنه تا جایی پیش می رود که به مرز نابودی زندگی خود می رسد.
فروهیده درباره دغدغه نوشتن سریال «هاتف» نیز اظهار کرد: دغدغه نوشتن این کار هویت فردی آدم هاست. الان روزگاری شده هست که به راحتی از خودمان سلب مسوولیت می کنیم و بیشتر به وجه نقش اجتماعی مان می پردازیم؛ به عنوان مثال فقط به واقعه ای در شبکه های اجتماعی واکنش نشان می دهیم. از یک فساد و اختلاسی ابراز انزجار می کنیم اما دغدغه من این هست که آیا اگر آن اختلاس گر همسر من باشد من همان واکنش را دارم یا از آن پولی که برای من آمده هست، راضی هستم؟ در واقع پلات کلی تر قصه این سریال این هست که اگر عدالت پشت در خانه من بیاید و …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما