• تاریخ : ۲۶ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

دبیر جشنواره استانی تئاتر دفاع مقدس در شاهین شهر گفت: نخستین جشنوارۀ استانی تئاتر دفاع مقدس با نام «پلاک» از امشب تا ۲۸ شهریور در شاهین شهر برگزار خواهد شد.

به گفته خبری الزهرا از شاهین شهر، صادق فرهمند شامگاه شنبه در مراسم آغاز نخستین جشنواره استانی تئاتر «پلاک» در شاهین شهر، اظهارکرد: نخستین جشنواره استانی تئاتر دفاع مقدس با نام «پلاک» از امشب تا ۲۸ شهریور در شاهین شهر برگزار خواهد شد.
وی افزود: در جشنواره تئاتر«پلاک» نمایش های صحنه ای، خیابانی و نمایشنامه خوانی با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت، در تالار شیخ بهایی شاهین شهر به روی صحنه می روند.
دبیر جشنواره استانی تئاتر دفاع مقدس در شاهین شهر با اشاره به اینکه پس از بررسی ۴۵ اثر صحنه ای، خیابانی و نمایشنامه خوانی در دبیرخانه ستاد جشنواره، شش کار صحنه ای، ۱۰ خیابانی و سه نمایشنامه خوانی انتخاب شدند، عنوان کرد: در حاشیۀ برگزاری این جشنواره کارگاه های آموزش نمایشنامه نویسی نیز با حضور عبدالحی شماسی برگزار خواهد شد.
فرهمند ادامه داد: امشب اجراهای صحنه ای «ترانه ای برای آیدا» به کارگردانی عباس فلاحی از اصفهان و «خاک و خون» به کارگردانی مصطفی جعفری خوزانی از خمینی شهر به روی صحنه رفتند، همچنین نمایشنامه خوانی «دهانی پر از کلاغ» به کارگردانی احمدرضا سلیمانی از شهر بهارستان اجرا شد.
وی تصریح کرد: هنرمندان اصفهانی و فلاورجانی نیز ۹ نمایش خیابانی در بوستان های رازی و انقلاب شاهین شهر اجرا کردند.
دبیر جشنواره استانی تئاتر دفاع مقدس در شاهین شهر مطرح کرد: هیأت بازبینی این جشنواره در بخش های مختلف آقایان احمد شاهین فر، مجید صدیقی، مرتضی طباطبایی، علیرضا بدری و جواد ایزد دوست و در بخش صحنه ای و خیابانی عبدالحسین ریحانی هستند.
فرهمند با اشاره به اینکه دبیرخانه این جشنواره به صورت دائمی فعالیت می کند، تاکید کرد: جشنواره تئاتر دفاع مقدس با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت و با اعتقاد به زیبایی و توانایی زبان والای هنر نمایش در ترویج فضائل انسانی و تبیین جایگاه فرهنگ مقاومت در توسعه هنر نمایش برگزار می نماید.
وی ادامه داد: این اتفاق نوید روزهای خوب و حرکت هنرمندان حوزه تئاتر در عرصه ارزش های والا و مقاومت ایثار شهادت را می دهد که جایش در حوزه فرهنگ و هنر خالی بود.
دبیر جشنواره استانی تئاتر دفاع مقدس در شاهین شهر اظهار داشت: برای علاقمندان و هنرمندان مبتدی کارگاه های آموزشی طی ۴ روز با اساتید مجرب هنر نمایش کشور برگزار خواهد شد.
فرهمند در پایان خاطر نشان کرد: تلاش می کنیم بیشتر جنبه های تئاتر را در این جشنواره جای دهیم تا تمامی هنرمندان حرفی برای گفتن داشته باشند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما