• تاریخ : ۱ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

رهبر انقلاب :
من همیشه به دوستان گفته‌ام، ایرانشهر را از خود و خود را از ایرانشهر می دانم


پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرارسیدن بیست و هشتم آذرماه، سالروز تبعید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۵۶ به ایرانشهر گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب در تاریخ ۸۱/۱۲/۰۶ در جمع مردم ایرانشهر را منتشر می کند.


صدای شیعه: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: شهر عزیز ایرانشهر برای من نقطه درخشنده ای در خاطرات گذشته هست. مردم و جوانان این شهر در این فصل خاطره تاریخی من، هر کدام نقشی و جایی دارند. اگرچه هرکسی در دوری از خانه و زندگی خود احساس غربت می کند اما من در سال ۵۶ و ۵۷ در ایرانشنهر احساس غربت نکردم. سیاست رژیم طاغوت ایجاد بدبینی میان قشرهای مردم بود. دلها را به هم چرکین و بدبین می کردند. البته اجازه اظهار وجود به کسی نمی دادند یعنی در مقابل درگیری ها به شدت حساس بودند چون می ترسیدند اما دلها را به هم بدبین می کردند. شیعه و سنی، بلوچ و الزهرا، در همه جای کشور اینگونه بود. من بعنوان یک روحانی و طلبه غریب و نا اشنا در این شهر خیلی سخت بود که بتوانم ارتباط ایجاد کنم اما بعد از آنکه حادثه سیل ایرانشهر پیش آمد ارتباطات ما با آحاد مردم و اعماق لایه های اجتماعی این شهر صمیمی شد و قبل از آن هم با علما و مردم این شهر رابطه برقرار کردم.


امروز این مقداری که من از ایرانشهر دیدم، با ایرانشهر آن روز تفاوت کرده هست. ایرانشهر ۲۵ سال قبل امکان زندگی متعارف هم در آن نبود. یک شهر کوچک با تنگناهای زیاد و با مردمی به شدت محروم از همه جهت. اما دلهای گرم مردم و محبتهای جوشان آنها توانست در آن مدتی که من و بقیه دوستان تبعیدی در این شهر بودیم یک پیوند مستحکمی بوجود آمد. من همیشه به دوستان گفته‌ام، ایرانشهر را از خود و خود را از ایرانشهر میدانم.


من ایرانشهر را به عنوان محل سکنای یک انسان دوست دارم. ایرانشهر برای من نقطه ممتازی هست.”

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما