• تاریخ : ۱۸ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

ایمان کُرد گفت: شهروندان و افرادی که کتابخانه شخصی دارند می توانند با اهدای کتاب های خوانده شده، گنجینه کتابخانه های عمومی را غنی سازند.

ایمان کُرد، مدیر امور کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار داشت: به مناسبت آغاز هفته اهدای کتاب، برنامه های متنوعی در کتابخانه های شهر تهران برگزار خواهد شد که محور اصلی و مشترک این برنامه ها دعوت از شهروندان برای مشارکت در این طرح فرهنگی هست.
وی عنوان کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با دارا بودن ۴۰۰ کتابخانه بیشترین فراوانی کتابخانه را در شهر تهران دارد. به همین دلیل برای اجرای برنامه در مناسبت های مربوط به کتاب و فرهنگ کتابخوانی همواره پیش قدم هست. اکنون که در آستانه آغاز هفته اهدای کتاب قرار داریم دست یاری به سوی مجموعه داران و مسئولانی که کتابخانه شخصی دارند بلند کرده ایم و شهروندانی که بیشترین آمار اهدایی را داشته باشند، در حضور مسئولین تقدیر خواهند شد.
مدیر امور کتابخانه های شهر تهران افزود: با هماهنگی اعضای شورای شهر تهران جلسه ای در آبان ماه گذشته به مناسبت هفته کتابخوانی برگزار شد و در این جلسه آقای عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قول اهدای چند هزار جلد کتاب تخصصی را به مسئولین سازمان فرهنگی هنری داد. قرار هست این وعده طی مراسمی در ایام فرخنده دهه فجر تحقق یابد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما