• تاریخ : ۱ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

آیت الله مظاهری: مطالعه از سیره بزرگان دین اسلام و تشیع هست

به گفته ایرنا، این مرجع تقلید روز چهارشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید مدارس علمیه اصفهان در مدرسه صدر بازار اصفهان، خطاب به طلاب افزود: پیش مطالعه، مباحثه و جزوه نویسی جزء اصول فقه سنتی ماست که نباید فراموش شود.
وی اضافه کرد: همه بویژه طلاب جوان حوزه های علمیه بدانند که مطالعه و پیش مطالعه و مباحثه امری واجب در تحصیل حوزوی هست.
آیت الله مظاهری با تبریک فرارسیدن ماه ذی الحجه و سالروز ازدواج امیر المومنین علی (ع) و حضرت زهرا (س)، افزود: ازدواج حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) افتخاری بزرگ برای بشریت و به ویژه تشیع هست.
وی در ادامه بر تقویت و استمرار فقه جعفری تاکید کرد و گفت: امام راحل همواره بر تقویت و استمرار فقه جواهری تاکید داشتند و از تضعیف شدن فقه جواهری در حوزه های علمیه نگران بودند.
رئیس حوزه علمیه اصفهان اضافه کرد: هدف از فقه جواهری و سنتی این هست که خواندن و نوشتن طلبه وقتی وارد حوزه علمیه و عرصه تحصیل خواهد شد باید در سطح بالا و بر قرآن مسلط باشد.
وی ادامه داد: حاشیه نویسی یکی از اموری هست که طلاب باید به آن اهتمام داشته باشند و همانگونه که امام راحل فرمودند فقه جواهری امانت هست و ما باید با حفظ آن، در امانت خیانت نکنیم.
آیت الله مظاهری، طلاب علوم دینی را بر فراگیری ادبیات عرب سفارش کرد و افزود: قرآن، روایات و احادیث به عربی بیان شده هست بنابر این یک طلبه باید به زبان عربی آشنا باشد و عبارات را خوب تجزیه و تحلیل کند.
وی اضافه کرد: همچنین یک طلبه باید به رسائل و مکاسب آگاه باشد و باید بداند برای رسائل و مکاسب بیش از ۱۰۰ مجتهد تلاش کردند تا امروز به دست ما رسیده هست.
رئیس حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه توجه به زمان و …

اخبار پیشنهادی:

آیت الله مظاهری: مطالعه از سیره بزرگان دین اسلام و تشیع هست

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما