• تاریخ : ۲۱ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

«ماندن» اقلیم همدان را ماندگار کرد

به گفته روز سه شنبه ایرنا، این رمان مجموعه ای از داستان های پیوسته به قلم «مرتضی فرجی» از نویسندگان جوان استان همدان هست.
مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری همدان در این ارتباط گفت: کتاب «ماندن» شامل هفت داستان کوتاه «زردِ خوشه های شهریور»، «آسمان، ابرهایت را از شهر من ببر»، «خاکستر برف»، «بارانِ تابستان و باغ گیلاس»، «کینه کشی»، «ماه خواهر ندارد» و «عاشق را از آخر بخوان» هست که در عین مستقل بودن، به یکدیگر وابستگی ارگانیک دارند به طوری که پس از مطالعه کتاب، تصویری یکپارچه در ذهن مخاطب شکل می گیرد.
وی افزود: داستان های اقلیمی بیشتر بازتاب دهنده ویژگی ها و عناصر مشترکی چون فرهنگ، باورها، آداب و رسوم یک منطقۀ جغرافیایی هستند و جای خالی این نوع ادبیات در استان و همچنین خلا موجود بین آثار چاپ شده مشاهده می شد.
زندی خاطرنشان کرد: حوزه هنری با یاری نویسندگان توانمند، در جهت تولید و چاپ اثری با محوریت اقلیم همدان در قالب داستان تلاش می کند و «ماندن» نخستین اثر در این زمینه هست.
مسئول آفرینش های ادبی حوزه هنری یادآورشد: جلد این کتاب را «آتنا لوینی» طراحی کرده و در ۱۲۷ صفحه و قطع رقعی با جلد نقره کوب و با قیمت ۸۰ هزار ریال به بازار کتاب عرضه شده هست.
گفتنی هست، مرتضی فرجی تاکنون سه رمان تالیف شده دارد و مجموعه «ماندن» نخستین اثر منتشر شده این نویسنده هست.
فرجی در اولین جایزه ادبی «اروند» با داستان «برگشتن» رتبه نخست را کسب کرد. عنوان سومی در جشنواره «بیت عتیق» و شایستگی تقدیر در یادواره سراسری ادبی هنری «خط سرخ منا» از جمله افتخارات این هنرمند همدانی هست که هم اکنون مشغول تدوین رمان «برآمدگی» هست.
رمان «ماندن» هفتاد و…

اخبار پیشنهادی:

«ماندن» اقلیم همدان را ماندگار کرد

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما