• تاریخ : ۷ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری


صدای شیعه: مسئولان لیبی از بازداشت امام جماعت یک مسجد به نام «ابوحفص» خبر دادند که صهیونیست و دارای تابیعیت اسرائیلی هست.


مسئولان لیبی اعلام کردند که پس از تحقیقات از وی مشخص شد او دارای تابعیت اسرائیلی بوده و نام واقعی‌اش «بنیامین افرایم» هست.


به گفته برخی منابع خبری، افرایم در یگان عرب‌نماها وابسته به موساد برای جاسوسی علیه کشورهای عربی و اسلامی فعالیت داشته هست.


براساس این گفته، این فرد که عکس او در سایت های متعدد منتشر شده، جاسوسی هست که موفق شده وارد گروهک تروریستی داعش شود و از آنجا همرا عناصر داعشی به بنغازی در لیبی برود.


وی سپس توانسته هست وارد جامعه لیبی و امام جماعت مسجدی در آنجا شود و بعد به یک مبلغ و مسئول هدایت حدود ۲۰۰ تروریست داعشی تبدیل شود.


این جاسوس اسرائیلی به درون گروه تکفیری داعش در لیبی نفوذ کرده و همراه با آن ها به شهر بنغازی منتقل شده هست و در آنجا توانسته جایگاه خود را تقویت کند تا اینکه امام یکی از مساجد شده هست.


روزنامه اِل پاییس (El País) چاپ اسپانیا تاکید کرد که نکته عجیب و قابل توجه این هست که ابوحفص به سرعت در کار خود پیشرفت کرده و از یک عنصر عادی به امام مسجد تبدیل شده و پس از آن نیز توانسته یک گروه از داعش متشکل از ۲۰۰ نفر را رهبری کند و همواره به داخل خاک مصر نفوذ کرده و گروه او از جمله وحشی ترین و جنایتکار ترین گروه ها در لیبی هست که تهدید به انتقال جنگ به داخل خاک مصر تحت شعار جنگ علیه مصر و آزادسازی آن کرده هست.


منبع: ابنا

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما