• تاریخ : ۱۸ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

الزهرا آنلاین – شیراز- ایرنا – پیاده روی در اربعین و حرکت به سمت حرم مطهر امام حسین( ع ) براساس روابات و استاد تاریخی ریشه در بزرگداشت واقعه کربلا و شهادت سید الشهدا(ع) دارد.
به گفته ایرنا بر اساس روایت تاریخ ، در سال ۱۲۸۱ قمری، عطیه عوفی و جابربن عبدالله انصاری از یاران امام حسین(ع) با پای پیاده از مدینه به سمت کربلا حرکت کردند و درنخستین روز اربعین شهادت امام حسین (ع ) به حرم مطهر امام سوم رسیدند.
در روز اربعین حضرت زینب کبری (س) و امام سجاد( ع )همراه با ۸۴ نفر وارد کربلا شدند و پس از دیدار با جابربن عبدالله انصاری، قبر مطهر امام حسین (ع) را زیارت کردند و از آنجا بود که زیارت اربعین و عزاداری در قبر مطهر آغاز شد.
زیارت حرم مطهر امام حسین (ع ) با پای پیاده چند سالی هست که با استقبال زیاد شیعیان جهان به ویژه ایرانی ها مواجه شده هست طوری که در بین آنها مردان و زنان سالخورده، جانبازان و معلولان، جوانان، نوجوانان و حتی خردسالان نیز دیده خواهد شد که به عشق سالار شهیدان کیلومترها پیاده طی می کنند تا به معبودشان برسند.
هم اینک در روز اربعین حسینی ده ها میلیون زوار از کشور های مسلمان در حرم مطهر حضور دارند که در بین آنها سه میلیون ایرانی هستند که با عشق به سالار شهیدان در کربلا شرکت کردند.
سال های زیادی هست که پیاده روی اربعین به عنوان نماد وحدت امت اسلامی و ارادت به امام شهیدان محسوب خواهد شد و سالانه بر تعداد زوار افزوده خواهد شد.
عاشقان امام حسین( ع ) از نجف به سمت کربلا مسافت ۸۰ کیلومتری را طی می کنند و آنها با پشت سرگذاشتن یک هزار و ۴۵۲ ستون که فاصله هر کدام ۵۰ متر هست به حرم مطهر می رسند.
هزاران موکب در حد فاصله نجف تا کربلا برای پذیرایی و استراحت زوار وجود دارد.
خبرنگار: حمیدرضا خلیقی ** انتشاردهنده: غلامرضا مالک زاده
۷۳۶۸ / ۱۸۷۶

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما