• تاریخ : ۲۰ام تیر ۱۳۹۷
  • موضوع : خبری


رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط بین الملل وزارت کشور گفت:فعالیت رسانه ای در جامعه دینی متضمن به رعایت اخلاق، انصاف و اعتدال هست که رسانه ها برای تحقق آن بویژه در خراسان رضوی که منتسب به عالم آل محمد (ص) هست تلاش گسترده ای داشته باشند.


به گفته فانوس ، رمضان شجاعی کیاسری در بازدید از بخش های مختلف روزنامه سراسری خراسان با قدمت بیش از ۷۰ سال در مشهد افزود: صداقت و صراحت و راستی مبنای فعالیت رسانه ای در جامعه ای اخلاقی هست که می تواند زمینه شفاف سازی در عین حال انسجام و قوت ارتباط بین جامعه و دولتمردان و حاکمیت را بیش از پیش افزایش دهد.
وی ادامه داد: انصاف در قلم و جانب حق داشتن از اصول کار حرفه ای و جزئی از اخلاق حرفه ای هست که باید محور عمل رسانه های ما قرار گیرد تا در کنار رسالت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به توسعه ارزش های اخلاقی، افزایش رفاه و عدالت اجتماعی و به تبع آن توسعه جامعه کمک کند.
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط بین الملل وزارت کشور افزود: امروز بیش از هر زمان نیاز هست رسانه ها در عرصه جنگ رسانه ای ورود یافته و در راستای خنثی سازی توطئه های دشمن که اعتماد و امید جامعه را هدف گرفته، گام بردارند.
شجاعی گفت:امروز دشمن بر طبل افتراق وجدایی ملت و مسئولان می کوبد تا اهدافی را که در ۴۰ سال گذشته با انواع حیله، ترفند و توطئه ها نتوانسته بدان دست یابد، از این مسیر حاصل کند و امروز همه ما بویژه رسانه ها اعم از مکتوب، دیجیتال و مجازی که نقش موثری در ساماندهی و مدیریت افکار عمومی و آگاهی بخشی جامعه دارند، هوشیارانه و در راستای مصالح نظام و کشورو آگاهی جامعه از این توطئه دشمن تلاش کنیم.
وی با اشاره به قدمت و سابقه دیرینه روزنامه خراسان افزود: مسیر رسانه ای را با تنویر و آگاه بخشی افکار عمومی از این توطئه ها و دشمنی ها مدیریت کنید همانگونه که تا کنون تلاش شما در عرصه رسانه ای خالصانه بوده هست و از افتادن در دامن بازی های سیاسی و جناحی بپرهیزید.
در این دیدار مدیر مسئول موسسه فرهنگی، هنر خراسان هم با اشاره به نقش و جایگاه این روزنامه در عرصه رسانه ای استان و کشور، گفت:تلاش کرده ایم در این حوزه در عین رعایت اخلاق حرفه ای و انصاف به گونه ای عمل کنیم که برای مخاطبان با توجه به تنوع ابزار های رسانه ای جایگاه و نقش خود را حفظ کنیم.
محمد سعید احدیان افزود: هم اکنون این روزنامه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی حدود ۷ میلیون کاربر دارد که ۲.۵ میلیون نفر آنان عضو کانال این روزنامه در تلگرام هستند.
وی با بیان اینکه روزنامه خراسان به موقع درک کرد که باید در فضای مجازی سرمایه گذاری کند و همین امر موجب شده همچنان قوت و قدرت خود را در حوزه رسانه ای حفظ کند، تصریح کرد: رسانه ها باید از همه ظرفیت های فضای مجازی از جمله تلگرام برای مقابله با دشمن بهره گیرند و خروج آنان ازاین فضا ها از جمله تلگرام به مفهوم خالی کردن عرصه برای تاخت و تاز دشمن و تهاجم فرهنگی آن هست.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما