• تاریخ : ۱۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

فروخته شدن یک فیلمنامه به قیمت سه میلیارد تومان

آفتاب نیوز :
فیلمنامه صبحانه در تیفانی
فیلمنامه «صبحانه در تیفانی» متعلق به «آدری هپیورن» ستاره هالیوودی در یک حراجی در لندن به قیمت بیش از سه میلیارد تومان به فروش  رسید.
به گفته ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، در حراجی «کریستیز» ویژه متعلقات شخصی «آدری هپبورن» در لندن، فیلمنامه فیلم معروف «صبحانه در تیفانی» متعلق این بازیگر، هفت برابر ارزیابی های اولیه و به قیمت ۶۳۰ هزار پوند معادل بیش از سه میلیارد تومان به فروش رفت.
این نسخه شخصی فیلمنامه که دارای یادداشت هایی از «هپبورن» هست، یکی از چند آیتم از جمله مجموعه عکس، لباس ها، جواهرات و … بود که از سوی پسر «هپبورن» به حراج گذاشته شدند و در این حراجی به ارزش کلی ۶ / ۴ میلیون پوند فروخته شد.
فیلم «صبحانه در تیفانی» محصول ۱۹۶۱ اثری کمدی – رمانتیک هست که «آدری هپبورن» برای بازی در این فیلم، نامزد کسب جایزه اسکار شد. این فیلم که برنده جایزه اسکار بهترین موسیقی هست، از فیلم های کلاسیک هالیوود هست و داستان آن درباره «هالی گولایتلی» دختر جوان و ساده ای هست که به تنهایی زندگی می کند. او در نوجوانی ازدواج می کند، ولی پس از مدت کوتاهی راهی نیویورک خواهد شد و پس از آشنایی با یک نویسنده جوان، زندگی اش متحول خواهد شد.
«آدری هپبورن» از مطرح ترین ستاره های عصر طلایی هالیوود هست که در طول دوران فعالیت هنری اش، در مجموع نامزد چهار جایزه اسکار شد و یک بار در سال ۱۹۵۴ برای فیلم «تعطیلات در رم» موفق به کسب اسکار بازیگری شد. سه جایزه بفتا، دو گلدن گلوب، جوایز امی، تونی و گرمی دیگر افتخارهای هنری «هپبورن» هستند. او جزو ۱۲ نفری هست که موفق به کسب جوایز مهم اسکار، تونی، اِمی و گِرمی شده هست.

اخبار پیشنهادی:

فروخته شدن یک فیلمنامه به قیمت سه میلیارد تومان

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما