• تاریخ : ۱۴ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

عکسی جالب از حاشیه  اعطای نوبل ادبیات

خبری ایسنا: مردم ژاپن که در انتظار اعطای جایزه نوبل ادبیات به «هاروکی موارکامی» گرد هم آمده بودند، تعلق گرفتن مهم ترین جایزه ادبی جهان به «کازوئو ایشی گورو» دیگر هموطنشان را جشن گرفتند.
به گفته ایسنا، «کازوئو ایشی گورو» نویسنده انگلیسی ژاپنی تبار هست که دقایقی پیش به عنوان برنده نوبل ادبیات سال ۲۰۱۷ معرفی شد.
اولین حاشیه جالب انتخاب امسال آکادمی نوبل عکسی هست که در گاردین منتشر شده.
در توضیح این عکس آمده هست: کمتر از یک ساعت از اعلام نام برنده نوبل ادبیات گذشته و عکسی منتشر خواهد شد که جمعی ژاپنی را در حال جشن و خوشحالی نزدیک یک معبد در توکیو نشان می دهد. اما این مردم در اصل برای جشن گرفتن نوبلیست شدن «ایشی گورو» گردهم جمع نشده اند؛ آن ها از طرفداران «هاروکی موراکامی» ـ نویسنده مشهور ژاپنی ـ هستند که تصور می کردند نوبل امسال بالاخره به رمان نویس محبوب شان می رسد. با این حال این مردم، از شنیدن خبر اعطای جایزه به «ایشی گورو» هم خوشحال شدند و جشن گرفتند.

جشن هواداران «موراکامی» برای نوبل «ایشی گورو»!
با این که «ایشی گورو» در پنج سالگی زادگاهش را به مقصد انگلیس ترک کرد، هنوز هم هموطنانش او را ژاپنی می دانند.
نویسنده رمانهایی چون «بازمانده روز»، «غول مدفون»، «هنرمندی از جهان شناور»، «وقتی یتیم بودیم» و «هرگز رهایم مکن»، صدوچهاردهمین برنده جایزه نوبل ادبیات هست که پا جای پای نام های بزرگی همچون «شیموس هینی»، «تونی موریسون»، «گابریل گارسیا مارکز»، «مو یان» و «پابلو نرودا» گذاشته هست.
«سارا دانیوس» سخنگوی هیات داوران آکادمی نوبل هنگام اعلام نام «ایشی گورو» به عنوان برنده نوبل ادبیات ۲۰۱۷، سبک او را ترکیبی از «جین آستین» …

اخبار پیشنهادی:

عکسی جالب از حاشیه  اعطای نوبل ادبیات

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما