• تاریخ : ۱۰ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

عرفه روز نیایش عارفانه و رها شدن از زنجیر گناهان
کیش – ایرنا – عرفه روز دعا و نیایش های عارفانه ،روز پرکشیدن و رها شدن از زنجیر گناهان برای رسیدن به آسمان آبی رحمت و روز نوشیدن جرعه هایی از معرفت الهی هست .

به گفته ایرنا ، نهم ذی الحجه روز عرفه هست ،در این روز، درهای رحمت الهی بر روی بندگان باز خواهد شد و همه چشم امید به رحمت الهی دارند .خداوند در این روز به انسان شرافت ،کرامت و عظمت می بخشد و رحمتش را بر بندگان خود می گستراند و آنها را مورد عفو بخشش قرار می دهد .
عرفه فرصتی بی بدیل برای راز و نیازهای عاشقانه و عارفانه با خالق هستی هست ، در لحظات ناب دعا انسان به اقیانوس بی کران احدیت می پیوندد و به امید عفو و بخشش، دستهای پر از نیاز و تمنای خود را عاجزانه به سوی آسمان می گشاید و با سردادن نوای ‘الهی العفو ‘ از خالق هستی طلب رحمت و بخشایش دارد .
حضرت محمد(ص) در ارتباط با جایگاه و اهمیت روز عرفه می فرمایند: ‘هنگامی که مردم در عرفات وقوف و حاجت های خود را با گریه و زاری درخواست می کنند، خداوند نزد فرشتگان به این مردم افتخار می کند و به فرشتگان خطاب می کند: آیا نمی بینید که بندگان من از راه های دور و غبارآلود به سمت من آمده اند و مالشان را در راه من خرج کرده اند و بدن ها را خسته کرده اند؟ به عزت و جلالم سوگند! گناهکارانشان را به نیکوکارانشان می بخشم و آنها را از گناه پاک می کنم، مانند روزی که از مادر متولد شده اند’.
امام باقر (ع) در اهمیت این روز فرمودند ‘روز عرفه، روز دعا و درخواست از خداوند هست’ یعنی در این مقطع زمانی سرعت اجابت دعا بیشتر هست.
حضرت امام جعفر صادق(ع) نیز فرمودند: اگر کسی در ماه مبارک رمضان مورد مغفرت الهی قرار نگیرد، غفران برای او نیست، مگر آنکه عرفه را درک کند.
در این روز به زیارت امام حسین (ع) توصیه شده و در حدیث آمده هست : خداوند پیش از آنکه به سرزمین عرفات نظر کند، به زائران امام حسین (ع) نظر می افکند و این …

اخبار پیشنهادی:

عرفه روز نیایش عارفانه و رها شدن از زنجیر گناهان

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما