• تاریخ : ۱۷ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

«صافی صفا»؛ سفرنامه زائر کربلا

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، «صافی صفا» نوشته مسلم ناصری، نویسنده، از جمله کتاب های در دست چاپ انتشارات جمکران هست که همزمان با اربعین حسینی روانه بازار نشر خواهد شد. این اثر سفرنامه ناصری و ره آورد او از پیاده روی کربلاست که با نثری داستانی و جذاب نوشته شده هست.
انتشارات جمکران همچنین کتاب دیگری درباره اربعین را منتشر کرده هست. رمان «اربعین طوبی» نوشته سید محسن امامیان داستان دختری به نام طوبی را در سال ۳۲ روایت می کند. پیوند دوران دفاع مقدس با پیاده روی اربعین از جمله ویژگی های این کتاب هست. داستان این رمان درباره دختری نوجوان هست که در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ پدرش را از دست می دهد و در روزگار یتیمی به ازدواج تاجری عراقی در می آید و در بصره همسایه هوویی زبان نفهم خواهد شد. اوضاع زندگی بر وفق مراد نیست اما طوبی تصمیم می گیرد به جای فرار بماند و فرزندانی تربیت کند که افتخار همسرش عبدالله باشند. سال هایی توام با شادی و مرارت برای طوبا سپری خواهد شد تا اینکه ارتش بعثی صدام به ایران حمله می کند. پسران طوبا باید به ارتش ملحق شوند اما طوبا جنگیدن با خمینی را برای فرزندانش حرام می کند و …
شخصیت طوبی داستان زندگی خود را در مسیر پیاده روی اربعین از بصره تا کربلا برای نوه هایش تعریف می کند. متن داستان این کتاب ۴۰ گام دارد و در هر گام با دستمایه قرار دادن داستان زمان حال طوبی و پیاده روی او به سمت کربلا با رجوع به گذشته، نوجوانی، جوانی و میان سالی او که در بر دارنده حال و هوای بخش هایی از تاریخ معاصر دو سرزمین ایران و عراق هست روایت خواهد شد. این داستان برگرفته از واقعیت هست.

اخبار پیشنهادی:

«صافی صفا»؛ سفرنامه زائر کربلا

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما