• تاریخ : ۹ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

دریافت خبر : دوشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۷

شهید حججی ظرفیت بسیار خوبی برای خلق قهرمان در قالب های مختلف هنری دارد
سیداحسان باقری گفت: شهید حججی ظرفیت بسیار خوبی برای خلق قهرمان برای کودکان، نوجوانان و جوانان این مرز و بوم در قالب هایی همچون انیمیشن، بازی های رایانه ای و گرافیک دارد؛ این فعالیت های هنری باعث جاری شدن خون تازه ای در رگ های اعتقادات مردم خواهد شد.

به گفته خبرنگار فرهنگیباشگاه خبرنگاران پویا ، مراسم رونمایی از تندیس شهید حججی اثر علی اصغر یوزباشی با حضور هنرمندان و شخصیت های فرهنگی در مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری برگزار شد.
در حاشیه این مراسم سیداحسان باقری مدیر خانه عکاسان ایران در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویاگفت: پرداختن به قهرمانان و اسطوره هایی که بر اساس ارزش ها و باورهای اعتقادی و فرهنگی ما هستند در قالب های مختلف هنری بسیار ارزشمند هست؛ این به معنای تکثیر آن ارزش ها در قالب های مختلف هنری هست.
وی افزود: شهید حججی ظرفیت بسیار خوبی برای خلق قهرمان برای کودکان، نوجوانان و جوانان این مرز و بوم در قالب هایی همچون انیمیشن، بازی های رایانه ای و گرافیک دارد؛ این فعالیت های هنری باعث جاری شدن خون تازه ای در رگ های اعتقادات مردم خواهد شد.
باقری تصریح کرد: بعضی از قهرمانانِ ما مربوط به گذشته های بسیار دور هستند که مردمِ امروز آنها را درک نکرده اند و برخی از قهرمان ها مثل شهدای دفاع مقدس با مقداری فاصله زمانی از نسل جوان ما زندگی کرده اند؛ اما امروز شهید حججی بنا بر فرموده مقام معظم رهبری به عنوان یک حجت در برابر چشمان مردم قرار گرفت و ظرفیت مانا شدن و تاثیرگذاری در قالب هنر را به همراه خودش دارد که ما باید حداکثر استفاده را از این فرصت داشته باشیم.

اخبار پیشنهادی:

شهید حججی ظرفیت بسیار خوبی برای خلق قهرمان در قالب های مختلف هنری دارد

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما