• تاریخ : ۲ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

راوی دفاع مقدس در یادواره شهدای بادرود گفت: عراقی ها از شهدای ایرانی امامزاده ساخته و دارالشفای آن ها شده هست.

به گفته خبری الزهرا از نطنز، محمد احمدیان شامگاه شنبه در یادواره شهدای بادرود اظهار کرد: امشب در خیمه مقدسی که به برکت خون سربازان حقیقی امام حسین(ع) برپا شده هست آمده ایم نزد پدران شهدا درس پس بدهیم، در هشت سال جنگ تحمیلی خیلی ها استخاره کردند که دین حق را یاری کنند اما استخاره آن ها بد آمد و خیلی ها قرآن را فقط برای سر گرفتن خواستند.
وی خطاب به خانواده شهدا افزود: قصه فرزندان شما قصه نسلی هست که برای قرآن سر داد و خیلی از ما رزمندگان در هنگام جنگ متوجه اصل موضوع نبودیم و متوجه دیدگاه دشمن نبودیم.
راوی دفاع مقدس تصریح کرد: در زمان حکومت صدام در هتل بصره مذاکراتی با گروه عراقی داشتیم و با ژنرالی که در آنجا بود تبادل اطلاعات کردم، با ژنرال عراقی که به عنوان مسؤول بلندپایه گروه عراقی در یک اتاق بودیم و از این افسر عراقی با پول اطلاعات گرفتیم.
وی ادامه داد: روزی وی از من پرسید که در هشت سال جنگ شما چه اتفاقی افتاد که هر جا ما بچه های شما را کشتیم، شما از آن یک امامزاده ساختید که من به افسر عراقی گفتم ما یک روح الله داشتیم که همه گوش به فرمان او بودیم و به ملت یاد داد شهدا امامزادگان عشق اند.
احمدیان تصریح کرد: وقتی از او خواستم برای من چیزی تعریف کند، گفت در منطقه عملیاتی میثم ما پنج نفر از بچه های شما را اسیر کردیم و می دانستیم این ها بچه های اطلاعات شناسایی اند و خواستیم از آن ها اطلاعات بگیریم اما ندادند و بعد از شکنجه ها زبان باز نکردند و حتی وقتی سمبه تفنگ را در چشم او فرومی کردیم فریاد می کشید یا حسین؛ این رزمنده ها پای همین منبرهای حسین(ع) بزرگ شدند و می توانستند گناه کنند و قیدش را زدند.
وی اضافه کرد: یک نکته عرض کنم که خیلی جالب هست که هر کجا ما در زمان جنگ تحمیلی شکست خوردیم امروز امامزاده ست.
راوی دفاع مقدس در خاطره دیگری گفت: در دوران تفحص خبری به ما رسید که در منطقه ارتفاعات ۱۷۸ و ۱۷۵ شما شهید دادید و بیاید شهدایتان را ببرید وقتی رفتیم عربی که راه بلد گروه بود بچه ها را به سمت یک خاک ریز دوجداره برد و فکر کردیم آنجا حرم یکی از سادات عراقی هست ولی عربی که همراه بچه ها بود گفت این حرم از بچه های شماست، عراقی ها در زمان حکومت صدام با پول خودشان برای بچه های شما حرم ساختند.
وی همچنین مطرح کرد: من گفتم شما خودتان این ها را کشتید و گفتید این ها آتش پرستند حالا برایشان حرم ساختید؟ گفت ما چوپانیم و مدتی بود که در این قسمت هر شب نور چراغی می دیدیم و بعد فهمیدیم این نور را همه عشایر آن قسمت می بینند و در این قسمت خاک ریز استخوان های یک بسیجی را پیدا کردیم و چون اسم او را دیدیم که یک سادات بودیم او را دفن کردیم.
احمدیان اذعان کرد: وقتی به تهران نامه زدیم که این قبر را باز کنیم یا نه و در این مدت به زیارت می رفتیم، در همین زمان با تضرع عراقی ها روبرو شدیم که اینجا بیمارستان ماست و او را از این جا نبرید.
وی به ذکر خاطره ای از شهید نوزده ساله عباس علی قادری پرداخت و تصریح کرد: امروز می دانید کربلا را چه کسانی اداره می کنند و ما در مرزهای اسرائیل داریم با اسرائیل می جنگیم، دیگر شک نکنید تا دو ماه دیگر جرثومه داعش برچیده شده هست.
راوی دفاع مقدس بیان کرد: اگر عراق و سوریه سقوط کرده بود امروز کشور ما امنیت نداشت، مشتی آدم که دغدغه آن ها این بود که به آمریکا بروند بدانند اگر داعش به مرزهای ما می رسید خواب را از شما می گرفتند.
انتهای پیام/۶۳۰۲۵/ص۴۰/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما