• تاریخ : ۲۷ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

سخت ترین تجربه لعیا زنگنه
تاریخ هشت ساله جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس، فقط جلوه گاه پهلوانی و قهرمانی مردان نبود، بلکه به همان اندازه مردان حتی بیشتر، عرصه ای برای جولان وجوه قهرمانانه زنان بوده هست.

چه شیرزنانی که بیرون از گود دفاع و مقابله، در نقش پشتیبانی دلگرم دهنده، صبور، ایثارگر و فداکار ظاهر شدند و چه بسیار مردان و پسران زندگی خود را با سلام و صلوات و دعای عاقبت بخیری از زیر قرآن رد کردند و به جبهه ها فرستادند و چه زنان دلیر و باشهامتی که این حمایت دورادور راضی شان نمی کرد و حتی سلاح به دست، پا به خاکریز جنگ گذاشتند و دوشادوش برادران و مردانشان جنگیدند و دفاع کردند و از خون سرخشان لاله ها رویید.
سینمای جنگ و دفاع مقدس هم اگرچه بیشتر فضایی مردانه داشت و دارد، اما هر از گاهی سراغ زنان و نقش موثر و تعیین کننده آنها در همراهی با سربازان و سرداران و همه تلاشگران مرد دفاع مقدس رفته هست؛ آثاری که اتفاقا برخی از آنها به فهرست فیلم های ماندگار در این عرصه هم راه پیدا کرده اند. نکته قابل اشاره و تامل دیگر این هست که بعضی از این فیلم ها را بانوان فیلمساز ساخته اند و توانستند آن نگاه و مهر زنانه را با درک و ظرافت بیشتری در قالب قصه و شخصیت های اصلی زن به تصویر بکشند و پیش روی مخاطب قرار دهند. به بهانه تولید فیلم سینمایی جنگی و زنانه «زنانی که با گرگ ها دویده اند» با بازی لعیا زنگنه به عنوان تنها بازیگر فیلم، سراغ امیراطهر سهیلی، کارگردان اثر رفتیم و گپ و گفتی با او انجام دادیم. همچنین در همین زمینه و برای یادآوری، برخی از فیلم های مهم زن محور در حوزه سینمای دفاع مقدس را مرور کردیم.
فیلمبرداری فیلم سینمایی «زنانی که با گرگ ها دویده اند» به کارگردانی امیراطهر سهیلی، اواخر تابستان در شهر مشهد به پایان رسید و این روزها گروه سازنده مشغول آماده سازی و انجام دادن مراحل فنی پس از تولید هستند تا درصورت آماده شدن، فیلم را …

اخبار پیشنهادی:

سخت ترین تجربه لعیا زنگنه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما