• تاریخ : ۲۸ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

سالروز آغاز «عملیات ظفر ۴»
۲۸ آبان ماه سالروز عملیات نامنظم «ظفر۴» هست. عملیاتی که در عمق خاک عراق انجام شد و منجر به بسته شدن جاده ترانزیتی عراق_ترکیه شد.

به گفته ایسنا، سلسله عملیات های نامنظم ظفر به منظور پاسخگویی به شرارتهای رژیم بعثی در بمباران شیمیایی روستاهای کردنشین شمال عراق و هدف قرار دادن عمق استراتژیک، اقتصادی و بازرگانی کشور متخاصم عراق و توسط سپاه پاسداران انجام شد. به دلیل برون مرزی بودن این عملیات ها و همچنین آشنا نبودن کامل با قسمت های کوهستانی منطقه کردستان عراق و نیز همراهی نیروهای معارض عراقی با رزمندگان کشورمان، این عملیات ها به صورت نامنظم برگزار شدند تا کمترین تلفات و خسارت را به دنبال داشته باشند.
قرارگاه عملیاتی و برون مرزی «رمضان» نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همکاری معارضان کرد عراقی، در روز ۲۸ آبان ماه ۱۳۶۶ عملیات نامنظم «ظفر۴» را در استان «دهوک» کردستان عراق ترتیب داد. در این عملیات که در شمار سلسله عملیات های نامنظم ظفر و در عمق منتهی الیه جبهه شمالی دشمن و با هدف انهدام تأسیسات نظامی – اقتصادی عراق صورت گرفت، نیروهای خودی با رمز «یا رسول الله(ص)» به مقر «لشکر۱۱۹ » پیاده ارتش عراق مستقر در شهر «دهوک » حمله برده و ضمن انهدام آن، به تخریب تأسیسات انتقال برق سد این شهر به میزان ۶۰ درصد و مرکز پست و تلگراف، پمپ بنزین، مقر پلیس و مخابرات به میزان ۴۰ درصد پرداختند.
همچنین نیروهای عمل کننده توانستند با مسدود کردن موقت راه ترانزیتی عراق – ترکیه،۱۰ پایگاه حفاظتی این مسیر را منهدم ساخته و۴۰۰ کشته و زخمی از دشمن بر جای گذارند.

اخبار پیشنهادی:

سالروز آغاز «عملیات ظفر ۴»

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما