• تاریخ : ۲۸ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : خبری

زندگی نامه شهید محمد اسماعیل لو

به گفته خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس ترین و با ارزش ترین استقامت، دفاع از عقیده هست و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی نظیر ایران اسلامی هست.
شهادت زندگانی جاودانه یافتن هست؛ اوج و عروج تعالی هست. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، انتخاب آزادانه و آگاهانه هست؛ خلوت عاشق و معشوق هست.
شما می توانید در ادامه شرح کوتاه زندگیشهید محمد اسماعیل لو یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید؛
شهید محمد اسماعیل لو در سال ۱۳۳۶ در روستای قره شباب خوی در یک خانواده ی متدین بدنیا آمد وفرزند ارشد خانواده بود .
تحصیلات شهید در حد خواندن و نوشتن بود، به درس خواندن علاقه داشت ولی بعلت فوت پدرش شهید سرپرستی خانواده را عهده دار شده بود و بعلت تأمین مخارج زندگی نتوانسته بود تحصیل نماید. وی از کودکی قبل از سن تکلیف به مسائل عبادی پیش از حد اهمیت می داد. رابطه اش با خانواده و والدین بسیار خوب مؤدبانه و با محبت و قابل پسند بود.
تعریف می کنند که شهید قبل از آنکه به سن تکلیف برسد، آنزمان ماه رمضان به فصل گرما و تابستان افتاده بود صبح تا عصر در روستا در زمین کشاورزی با زبان روزه کار می کرد و وقت اذان نیز در مسجد روستا نماز اول وقت را به جماعت اقامه می کرد و بعد به منزل آمده و روزه اش را افطار می کرد.
ایشان خدمت سربازی اش گذرانده بود. در سال ۶۱ ازدواج کرده بود. که زندگی مشترکشان حدود ۲ سال طول کشید که ثمره ی این ازدواج یک فرزند پسر می باشد که زمان …

اخبار پیشنهادی:

زندگی نامه شهید محمد اسماعیل لو

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما