• تاریخ : ۲۰ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

به گفته گروه حماسه و مقاومت خبری الزهرا، سومین مراسم تجلیل از خبرنگاران و رسانه های برتر در حوزه ایثار و شهادت امروز با حضور حجت الاسلام شهیدی، خانواده شهید خزایی، حجت الاسلام دعایی و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

رییس بنیاد شهید در این مراسم گفت: رسانه ها می‌توانند هویت فرهنگی انسان ها را در جامعه القا کنند و با خلاقیت و نوآوری الگو سازی می‌کنند.

وی افزود: یکی از وظایف ما در بنیاد توسعه فرهنگ مقاومت و شهادت هست که باید این رسالت را به نحو مطلوبی انجام دهیم.

شهیدی ادامه داد: برخی فکر می‌کنند ایثار و فداکاری فقط در جبهه بوده اما اینگونه نیست، بلکه هر کسی در هر کجا برای منفعت افراد دیگر از حق خود بگذرد ایثار و از خودگذشتگی هست که این برای جامعه مفید هست و باید آن را به صورت فرهنگ در جامعه تقویت کنیم.

وی اظهار داشت: اوج قله فرهنگ ایثار شهادت هست.و شهدایی مانند صارمی و خزایی خود خالق اخلاق بودند و سبک زندگی درست و خاصی داشته اند. ما وظیفه داریم این فرهنگ را به آینده منتقل کنیم. و از همین راه جامعه را حفظ کنیم.

رییس بنیاد شهید گفت: سخنرانان و مداحان و هر کسی که می‌توانست فرهنگ عاشورا را تا به امروز حفظ کردند و بدانید فرهنگ ما صد در صد ریشه اش از عاشوراست.

وی ادامه داد: بیایید همه دین مان را ادا کنیم چرا که همه ما مدیون ایثارگران هستیم. اگر امروز با آرامش می‌نشینیم کنار هم و اگر رهبری معزز با قوت با دشمنان صحبت می‌کنند همه اینها مدیون آن عزیزان هست.

شهیدی بیان داشت: ما حساسیتی نسبت به انتقاد نداریم اما حوزه ایثار ظریف و حساس هست و من درخواست دارم حتی اگر اخباری میرسد حتما با روابط عمومی هماهنگ کنید که درست باشد چرا که گاها اخبار منتشر میشود که به اشتباه باعث نگرانی جامعه ایثارگران خواهد شد.

در پایان این مراسم از خبرنگاران برتر در حوزه های مختلف تجلیل و تقدیر شد.

انتهای پیام/ب

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما