• تاریخ : ۱۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

در فرآیند توسعه اقتصادی، مدیریت یکی از اهرم های قوی و محرک های اصلی توسعه در کشورهای پیشرفته هست و مدیران دانش آموخته کشورهای در حال توسعه با بهره گیری از آخرین دستاوردهای دانش مدیریت و تجارب کشورهای صنعتی و همسان سازی با شرایط بومی راه را برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هموار می کنند.

ایران اکونومیست –
به گفته خبرنگار ایران اکونومیست؛ در کشور ما هم نیاز به تقویت و تجهیز کادر مدیریت بخصوص در سطح اجرایی بخوبی احساس شده هست.
عضو هیات رئیسه مجلس در همین رابطه معتقد هست که نظام آموزشی کشور تناسبی با نیاز بازار کار ندارد و باید در این زمینه مسئولان، متولیان امر و برنامه ریزان چاره اندیشی کنند.
غلامرضا کاتب با بیان اینکه در شاخه فنی و حرفه ای با کاهش ۱۵٫۵ درصدی دانش آموزان روبه رو هستیم،گفت: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور از ۴ درصد در سال ۷۵ به ۱۵ درصد در سال ۹۰ رسید و این آمار به سرعت در حال افزایش هست.

هادی سیاری به عنوان یکی از برگزارکنندگان با تجربه دوره های DBA در مدرسه عالی کسب و کارماهان می گوید: با توجه به امکان پیوستن کشورمان به WTO و جهانی شدن بازارهای داخلی و افزایش رقابت پذیری که می تواند هم تهدیدی جدی برای بسیاری از کسب و کارها و هم فرصتی فوق العاده برای مدیران آینده نگر باشد، کسب ماندگاری پایدار در چنین شرایطی مستلزم بهره مندی سازمان ها از نیروهای انسانی مدبر و کارآفرین هست که از دانش تخصصی ونگرش کسب و کاری فوق العاده برخوردار باشند.
به گفته وی مدیران با گذراندن دوره های مدیریتی عالی می آموزند چگونه سازمان خود را ازچارچوب سنتی رییس و زیردست به سمت رهبری هدایت و با شناخت نسبت به ابزارهای مدیریتی و رهبری ، منابع انسانی سازمان خود را مدیریت کنند تا حداکثر بهره وری و رضایت سازمانی را به دست آورند وبه دلیل آشنایی با مهارت آینده پژوهی می توانند خود را برای سناریوهای محتمل آینده آماده و برای توسعه کسب وکار خود در بلند مدت برنامه ریزی و استراتژی های لازم را تدوین کنند.
رییس انجمن کسب و …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما