• تاریخ : ۱ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

رادیو؛ پل ارتباطی بین خانواده ها با جبهه بود
نام «رادیو جبهه» با خود کلی خاطره تلخ و شیرین به همراه دارد. رادیویی که در سال های دفاع مقدس اخبار خط مقدم را به گوش مردم می رساند.

خبر پیروزی موجی از شادی را به ارمغان می آورد و اخبار حمله ها و پاتک ها و… مردم را مضطرب می کرد و آنها پناه می بردند به دعا برای رزمندگان.
دعاهای دسته جمعی در مدارس، مساجد و… که باز هم از رادیو جبهه برای رزمندگان پخش می شد و آنها را دلگرم می کرد.
در دومین روز از هفته دفاع مقدس سراغ حمیدرضا خزایی اولین مدیر رادیو جبهه رفتیم و بعد از گذشت سال ها از تعطیل شدن این رادیو با او درباره عملکرد رادیو جبهه در سال های جنگ هم صحبت شدیم.
رادیو جبهه در آبان سال ۶۵ بعد از گذشت پنج سال از آغاز جنگ و حمله عراق به ایران راه اندازی شد، چرا این قدر دیر به فکر راه اندازی این رادیو افتادید؟
از شروع جنگ تا زمانی که رادیو جبهه راه افتاد، تصور این بود که جنگ بزودی تمام خواهد شد، مثلا بعد از فتح خرمشهر این گمان که جنگ به پایان خود نزدیک هست، بیشتر شد اما جنگ ادامه پیدا کرد، هرچند حالت فرسایشی پیدا کرده بود اما صدام تصمیم نداشت کوتاه بیاید و مسائلی را پیش می آورد که جنگ ادامه پیدا کند. به همین دلیل در سال ۶۵ سازمان صدا و سیما و سازمان تبلیغات جنگ تصمیم گرفتند رادیو جبهه را راه اندازی کنند چون آن زمان یک رادیو بیشتر نداشتیم و این رادیو به تنهایی نمی توانست همه مسائل را پوشش دهد. سال ۶۴ کار پژوهشی در جبهه برای راه اندازی رادیو جبهه آغاز شد و سال ۶۵ شروع به کار کرد. رادیو جبهه روزانه سه ساعت برنامه پخش می کرد؛ ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰٫ روزهایی که عملیات بود رادیو سراسری و رادیو جبهه با هم ادغام می شد و برنامه هایی را پخش می کرد.
برای رزمندگان حاضر در جبهه چه برنامه هایی را پخش می کردید؟
برنامه هایی که بیشتر حالت تهییج داشته باشد و روحیه رزمندگان را بالا …

اخبار پیشنهادی:

رادیو؛ پل ارتباطی بین خانواده ها با جبهه بود

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما