• تاریخ : ۲۰ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

روزگاری بود که امروز از آن می توان به عنوان روزگار پیشاتلگرام و اینستاگرام یاد کرد. روزگاری که خانه ها و دفاترِ کار به شدتِ امروز شیشه ای نبود.

سینماسینما – عقیل قیومی: روزگاری بود که امروز از آن می توان به عنوان روزگار پیشاتلگرام و اینستاگرام یاد کرد. روزگاری که خانه ها و دفاترِ کار به شدتِ امروز شیشه ای نبود.
گاف ها و ندانم کاری ها و ندانم حرفی هایی از سوی کسانی که تریبون دست شان بود یا به اشتباه به دست شان افتاده بود صادر می شد و جز اندک آدم هایی که در لحظه ی صدور این لاطائلات آن جا بودند – و طبعاً چاره ای نداشتند جز پذیرش بی چون و چرای خزعبل هایی به نام و به جایِ کلام های معنوی چون اصلاً تصور این که خواهد شد معترض شد به ذهن های معصوم شان خطور هم نمی کرد – کسانی دیگر به شکل انبوه شنونده و بیننده یِ فرمایشات شان نبودند!
روزگاری بود که یک برنامه ی مذهبی/معنوی در یک زمان کم مخاطب از تلویزیون پخش می شد و باز طبعاً اندک مخاطبانش اصلاً به تلویزیون خیره بودند تا باز معصومانه حیرت کنند که چه نکته ی راه گشایی را نمی دانستند و چه خوب که حالا می دانند.
برنامه ی «سمتِ خدا» نزدیک لحظات معنوی اذان باید بداند که دیگر مخاطبانش فقط آن اندک کسانی نخواهند بود که با هدف یا اتفاقی دارند این برنامه را می بینند. حالا کافی ست موضوعی یا سخنی شاخک های حس و شعور را تحریک کند تا در گستره ی میلیونی دیده و شنیده شود و سرها به تأسف تکان بخورند.
برنامه ای که حتی مجری محترم ش هم به مخیله ش خطور نمی کند که خواهد شد به گوینده معترض شد و چاره ای نمی مانَد جز این که چونان بزِ اخفش سر تکان دهی به تأیید.
مسئولان و مدیران محترم صدا و سیما ممیزی فقط شامل سریال ها و فیلم های پربیننده نمی شود. در چنین روزگاری که شرح آن رفت باید حواس تان به هر آن چه در زمان های مُرده و کم بیننده هم گفته خواهد شد باشد. حالا …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما