• تاریخ : ۲۴ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر، نایب رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در روز چهارم هفتمین هم اندیشی سینما انقلاب و جایزه ققنوس مطرح گفت: سینما تریبونی هست که تاثیرگذاریش هم از منظر کیفی و هم از منظر کمی قابل قیاس با دیگر رسانه ها نیست. به همین دلیل بسیاری در دنیا حرف ها و مسائل شان را با زبان سینما بیان می کنند.
وی ادامه داد: برای شنیدن حرف انقلاب اسلامی هم زمینه فراهم هست و هم دنیا مشتاق هست اما بی تعارف سینمای ما در این مسیر قرار نگرفته هست. سینمای ما با سینمای تراز انقلاب اسلامی فاصله بسیاری دارد. وقتی جشنواره فجر شروع خواهد شد باید نذر و نیاز کرد که به خیر بگذرد. ما دیگر به دنبال منفعت از این جشنواره نیستیم. همین که در فضای تعرض به مسائل اصلی انقلاب قرار نگیرد ما کلاهمان را به هوا می اندازیم.
پژمانفر ادامه داد: در بسیاری از مسائل انباشتی از موضوعات داریم که صرفاً با منبر حل نمی شوند. ابزارهای امروز در انتقال معنا بسیار پیچیده عمل می کنند. چیزی که در جامعه امروز می بینیم به هیچ وجه اتفاقی نیست. ماحصل برنامه ریزی هایی هست که زمانی دیگران برای ما کرده اند. در گفته هایی که به کمسیون فرهنگی مجلس می رسد به عینه توطئه را مشاهده می کنیم. دشمن برای تک تک گزاره های دینی ما به صورت ریز برنامه دارد.
وی در بخش دیگر صحبت هایش گفت: وضعیت الان به گونه ای هست که ما در کمسیون فرهنگی مجلس نه تنها انتظاری از این سینما نداریم بلکه نگران آن هستیم. رویکرد سفارش یک رویکرد بسیار پذیرفته شده در سینمای دنیا هست. ولی در اینجا وقتی از سفارش حرف می زنیم می گویند می خواهید هنرمند را در قوطی کنید و آزادی او را بگیرید؟! آیا درست هست که بعد …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما