• تاریخ : ۲۲ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

به گفته گروه حماسه و مقاومت خبری الزهرا، سه کیلومتر راه برای عبور از رودخانه، سهم خانواده های شهدای شهرستان کوهرنگ هست برای دیدار با فرزندان شهیدشان، و آنها مدت هاست که در آرزوی یک پل اند.

طبیعت گرد که باشید و آبشار دوست، “شیخ علیخان”، بی شک شما را یاد آبشار و روستایی به همین اسم می اندازد در چهارمحال و بختیاری، کافیست به ۶ کیلومتری  شهر چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ برسید تا چشمتان را حیات قدرتمند آبشار نوازش کند.

اما این تنها جذبه اینجا نیست و زردکوه گلزاری دارد با  هشت شهید دفاع مقدس که برای رسیدن به آن باید از عرض سه کیلومتری رودخانه ایی فصلی و پرخروش  عبور کرد.

چشم های زیادی گواهی می دهند که مدت هاست مادران و پدران کهنسال این شهدا برای رفتن و دیدن و درد دل کردن با فرزندانشان در گلزار سختی عبور و مرور را با پای پیاده و گاه بر دوش اهالی، از حاشیه رودخانه تحمل می کنند، اهالی و مشتاقان تجدید دیدار با این شهدا هم  دیگر جای خود دارند.

 

البته در این میان آنچه بیش از همه در حاشیه این جاده به چشم می آید، دو قطعه پل سالم و مناسب برای وصل و نصب بر روی رودخانه هست که بیش از یک سال هست که توسط بنیاد شهید تهیه شده اند اما تا کنون کسی اقدام به نصب این پل نکرده هست، گفته خواهد شد که قرار هست این پل  کمی بالاتر در جاده برای عبور عشایر و احشامشان تعبیه شود و پلی دیگر شهدا و مشتاقانشان را به هم وصل کند و دیگر رودخانه فقط موهبت باشد نه مانع جدایی و حسرت.

اما کی قرار هست این پل ها زده شود؟ چه زمانی، مردمان کوهرنگ دیگر در آرزوی یک پل نخواهند بود؟

 

یاد گلزار شهدای پایتخت می افتم، هر جای تهران که باشید خروجی ایستگاه حرم مطهر مترو دری گشاده به روی گلزار شهداست که دل هر زائر اهل قبور را به وجد می آورد برای زیارت شهدا و در گوشه ایی دیگر از سرزمینم اما اهالی برای دیدن قهرمانان کشورشان چه سختی ها که نمی کشند.

انتهای پیام/ب

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما