• تاریخ : ۳۱ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

داعش از لشگر فاطمیون می ترسد چون همیشه از آن شکست خورده هست/ماجرای ۱۴ ماه اسارت در دست داعش
«نقاشی یک رویا» داستان جنگ و اسارت ۴ رزمنده افغانستانی از لشگر فاطمیون را روایت می کند. دست رزمندگان اسلام بسته خواهد شد و خنجرهای تیز داعش برای یک نمایش تکراری مقابل دوربین آماده خواهد شد. همه چیز آماده هست که یکی از دور می گوید:«دست نگهدارید؛ مبادله».

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، صبح امروز مستند «نقاشی یک رویا» در ساختمان شبکه افق رونمایی، نقد و بررسی شد. این مستند را ساسان فلاح فر کارگردانی کرده هست. شبکه افق تهیه کننده و مرکز رسانه ای فاطمیون مجری طرح آن بوده هست.
«نقاشی یک رویا» داستانی «سخی میرالله قلی» رزمنده افغانستانی از لشگر فاطمیون هست که به مدت ۱۴ ماه در اسارت نیروهای تروریستی داعش بوده هست و پس از آن همراه با چند نفر دیگر با اسرای داعشی مبادله خواهد شد.
فلاح فر کارگردان مستند در این مراسم گفت: روز آزادی اسرا در مشهد کنار سایر رزمندگان فاطمیون بودم. همان جا ماجرا را فهمیدم و از گروه رسانه ای فاطمیون خواستم تا تصاویر مبادله ضبط شود. هرچند تصاویر ضبط شد اما بعدا قابل استفاده نشد. بعد از آزادی ۴ اسیر فاطمیون ماه ها دوندگی کردم تا از حصار امنیتی پیرامونی آنها بگذرم و راه ارتباطی با آنها پیدا کنم. می خواستم مستندی روایت کنم از حضور هر ۴ اسیر اما ۲ نفر از آنها بلافاصله پس از آزادی دوباره به مناطق عملیاتی برگشتند و در دفاع از حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) جنگیدند.

ساسان فلاح فر کارگردان مستند
وی افزود: این افراد ۱۴ ماه گرفتار داعش بودند. بسیار آزار و اذیت شدند. نهایتا تصمیم گرفتم روی شخصیت سخی میرالله قلی کار کنم. او پس از آزادی برای طی دوران درمانش در خانه مانده بود و البته تصاویر آرشیوی خوبی هم در رسانه فاطمیون و رسانه تروریست ها باقی مانده بود. سخی از اسارت در اعتیاد به مواد مخدر آزاد شد و به سوریه رفت. بعد از آن اسیر داعش شد و دوباره آزاد هست. او حالا باز هم می خواهد برگردد و برای دفاع از حرم بجنگد. از دوستان شبکه افق خواستم تا مراسم …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما