• تاریخ : ۲۷ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : خبری

آژانس بین المللی انرژی از احتمال حذف مازاد نفت موجود در انبارها در ماه جاری خبر داده و اعلام کرده ماموریت اوپک انجام شده هست. حال دو مسیر پیش روی اوپک قرار دارد. خروج تدریجی از توافق اولین گزینه پیش روی این سازمان هست و نگرانی از افزایش تولید شیل، کسب درآمد بیشتر و بازگشت تحریم های ایران می تواند محرکی برای انتخاب این مسیر باشد. در مقابل اهدافی چون رسیدن به قیمت های بالاتر و ایجاد توافقی پایدار با روسیه ممکن هست آنها را به تداوم توافق نفتی ترغیب کند.

روزنامه دنیای اقتصاد: آژانس بین المللی انرژی از احتمال حذف مازاد نفت موجود در انبارها در ماه جاری خبر داده و اعلام کرده ماموریت اوپک انجام شده هست. حال دو مسیر پیش روی اوپک قرار دارد. خروج تدریجی از توافق اولین گزینه پیش روی این سازمان هست و نگرانی از افزایش تولید شیل، کسب درآمد بیشتر و بازگشت تحریم های ایران می تواند محرکی برای انتخاب این مسیر باشد. در مقابل اهدافی چون رسیدن به قیمت های بالاتر و ایجاد توافقی پایدار با روسیه ممکن هست آنها را به تداوم توافق نفتی ترغیب کند.
آژانس بین المللی انرژی در آخرین گفته ماهانه خود از «انجام ماموریت اوپک» خبر داد. اوپک و متحدانش از زمان اجرای توافق برای کاهش تولید، هدف از این توافق را رسیدن سطح موجودی انبارهای نفتی به سطح متوسط ۵ساله اعلام کرده بودند. در حال حاضر آمار و اطلاعات به دست آمده از سوی آژانس بین المللی انرژی نشان می دهد که سطح موجودی انبارهای نفتی اعضای سازمان کشورهای همکاری و توسعه اقتصادی(OECD) در ماه گذشته میلادی یا نهایتا این ماه به متوسط ۵ساله خود رسیده هست، حال در چنین شرایطی این سوال مطرح هست که گام بعدی اوپک چه خواهد بود؟ در شرایطی که مازاد نفت موجود در بازارهای جهانی تماما محو شده و سطح کنونی قیمت ها محرک خوبی برای تشدید تولید نفت آمریکاست، آیا اوپک به تمدید توافق نفتی تن داده و همچنان سطح تولیدات خود را محدود می کند؟ یا اینکه قیمت های کنونی و نگرانی از بازگشت مازاد عرضه در سطوح بالای قیمت نفت خود محرکی برای خروج از توافق نفتی خواهد شد؟
تکمیل ماموریت اوپک
از زمانی که در دسامبر ۲۰۱۶ اوپک و متحدانش پای توافقنامه برای کاهش تولید را امضا کردند «کاهش سطح موجودی …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما