• تاریخ : ۲۳ام خرداد ۱۳۹۷
  • موضوع : خبری

خداحافظی امام سجاد(ع) با ماه رمضان/ چگونه توجه خدا به انسان جلب خواهد شد

به گفته خبرنگار قرآنی خبری الزهرا حجت الاسلام محسن قرائتی معلم و مفسر قرآن کریم در برنامه امروز درس هایی از قرآن کریم بااشاره به وداع امام سجاد(ع) با ماه مبارک رمضان به موضوعاتی چون تشکر خدا از انسان های شاکر، بازبودن درب های توبه در کل سال و چگونگی جلب توجه خدا به انسان و برخی موضوعات دیگر اشاره کرد.
موضوع برنامه
خداحافظی امام سجاد علیه السلام با ماه رمضان
عناوین
تشکر خدا از انسان های شاکر
بازبودن درهای توبه در طول سال
یاد خدا، عامل توجه خدا به انسان
نعمت نبوت و هدایت الهی
شیوه خداحافظی با ماه رمضان
درخواست بخشش الهی در ماه رمضان
خطر ایمان همراه با گناه
متن برنامه
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین بعدد ما احاط به علمه
«الهی انطقنی بالهدی و الهمنی التقوی»
بحثی داشتیم در مورد قلب، ولی امشب در ذهنم هست دعای خداحافظی امام سجاد با ماه رمضان را بگویم. اگر… آن بحث را فردا شب می گویم. دعای مهمی هست. آدم دعا را که می خواند متوجه خواهد شد امامان ما به کجاها فکر می کردند که اصلاً به ذهن ما نمی آید. خداحافظی، در عمرمان با زن و بچه و برادر و خواهر و فامیل و همسایه و شریک و شاگرد خداحافظی می کنیم. اما کسی با ماه رمضان خداحافظی کند. می گوید: «اللَّهُمَّ یَا مَنْ لَا یَرْغَبُ فِی الْجَزَاءِ» تو چیزی می دهی از ما توقع نداری. «وَ یَا مَنْ لَا یَنْدَمُ عَلَى الْعَطَاءِ» چیزی که می دهی پشیمان نمی شوی.
گاهی وقت ها ما یک پولی خرج می کنیم با رفقا بیرون می رویم، غذایی، آبمیوه و بستنی می خوریم، پولش را می دهیم. بعد می گوییم: اِ… کاش نیامده بودیم. پشیمان می شویم. با بشر «وَ یَا مَنْ لَا یُکَافِئُ عَبْدَهُ عَلَى …

اخبار پیشنهادی:

خداحافظی امام سجاد(ع) با ماه رمضان/ چگونه توجه خدا به انسان جلب خواهد شد

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما