• تاریخ : ۱۷ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

دریافت خبر : جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴

اسدالله عباسی در گفت وگو با خبرنگار خبری خانه ملت درباره حذف دوره های کاردانی از چرخه آموزش دانشگاهی، گفت: دوره های کاردانی بیش از هر دانشگاهی در سیستم های آموزشی فنی و حرفه ای و دانشگاه علمی و کاربردی جایگاه مناسبی دارند و به نظر می رسد حذف دوره های کاردانی از چرخه دانشگاهی برای به حد نصاب نرسیدن دانشجو مطرح شده هست.
نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش متقاضی برای شرکت در دوره های کاردانی عاملی برای حذف این دوره مهارتی هست، تصریح کرد: متقاضی برای شرکت در دوره های کاردانی در رشته های فنی کماکان وجود دارد.
وی ادامه داد: لزوم ابقای دوره های کاردانی برای تامین نیروی انسانی در میان مدت امری الزامی هست.
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه حذف تمام رشته های کاردانی منطقی نیست، تصریح کرد: امکان دارد بازار کار نیاز به نیروی کار در میان مدت داشته باشد پس با حذف کلی رشته های کاردانی ما در این بخش با مشکل روبرو می شویم.
 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه حذف دوره کاردانی بر اثر امکان و نیازسنجی طبق تقاضا برای ثبت نام در این دوره رقم خورده هست، یادآورشد: رشته های دانشگاهی در دوره های کاردانی به طور کامل در تمام دانشگاه های کشور حذف نشده اند بلکه دانشگاهی که متقاضی دارد می تواند اقدام به پذیرش دانشجو کند./
پایان پیام

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما