• تاریخ : ۲۴ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

دریافت خبر : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲

جشنواره فیلم فجر|دارکوب، دهلیز، سیانور و چند فیلم دیگر!

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، بهروز شعیبی بعد از گذشت بیش از دو دهه از حضورش در سینمای ایران، امروز یکی از کارگردان های برجسته سینما و حتی تلویزیون هست. او که سابقه دستیار کارگردانی اش به دهه ۷۰ می رسد، امروز به حاتمی کیای جوان سینمای ایران خوانده خواهد شد، البته این اصطلاحی هست که بسیاری از سینماگران آن را خطاب به شعیبی به کار می برند.
شعیبی در سال ۹۴ با فیلم سینمایی «سیانور» شگفتی همگان را در سی وچهارمین جشنواره فیلم فجر برانگیخت. فیلمی که بخشی از تاریخ کشورمان و رویارویی با سازمان مجاهدین خلق را به نمایش در آورده بود، مجاهدینی که هنوز رگه هایی از اسلام را در خود داشتند و درست از آن برهه تاریخی بود که سازمان مجاهدین خلق، تفکرات مارکسیستی را سرلوحه کار خود قرار داد و این همان شکافی بود که مجاهدین را به منافقین بدل کرد.
این کارگردان نا آشنای سینمای ایران، امسال و در سی وششمین جشنواره فیلم فجر فیلم سینمایی «دارکوب» را دارد. فیلمی که این بار داستانی اجتماعی دارد و به نظر می رسد که فیلم برجسته ای باشد، چرا که شعیبی در فیلم سینمایی «دهلیز» که فیلمی در گونه اجتماعی بود به خوبی نشان داد که می تواند هم تراز یک کارگردان پخته سینما، فیلم بسازد و در این کار موفقیت کسب کند.
فیلم سینمایی «دارکوب» تازه ترین ساخته بهروز شعیبی به تهیه کنندگی محمود رضوی کارگردانی شده هست، محمود رضوی که پیش از این تهیه کنندگی فیلم سینمایی «سیانور» شعیبی را برعهده داشت.
مهناز افشار، سارا بهرامی، جمشید هاشم پور، هادی حجازی فر، طوفان مهردادیان، نگار عابدی، شادی کرم رودی، ثریا حلی، آتیه جاوید، علیرضا کی منش، ندا عقیقی و امین حیایی از جمله …

اخبار پیشنهادی:

جشنواره فیلم فجر|دارکوب، دهلیز، سیانور و چند فیلم دیگر!

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما