• تاریخ : ۲ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

جزئیاتی درباره ویزای اربعین
با حذف ویزاهای گروهی، سازمان حج و زیارت اعلام کرد در اربعینِ امسال فقط ویزای انفرادی صادر خواهد شد. قیمت ویزای عراق از سوی ستاد اربعین ۱۷۰ هزار تومان اعلام شده و قرار هست از سوی چهار کنسولگری و ۱۲ دفتر موقت دیگر که به این منظور برپا شده، ویزاها صادر شوند.

به گفته ایسنا، در سال های قبل ویزای اربعین، گروهی و برای نهایت ۴۰ نفر صادر می شد که سازمان حج و زیارت بدون ارائه توضیحی، صدور ویزاهای گروهی را در اربعین امسال حذف کرده هست. همچنین شرط صدور ویزا، با تاکید ستاد اربعین، ثبت نام در سامانه سماح هست.
هزینه ثبت نام سفر اربعین در این سامانه ۱۹۹ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده که طبق توضیحات سازمان حج و زیارت، آنچه به عنوان هزینه از مردم در این سامانه گرفته خواهد شد، مصوب ستاد مرکزی اربعین وابسته به وزارت کشور هست.
صدور ویزا تنها از طریق ۲۴۰۰ دفتر کارگزاری زیارتی که از سازمان حج و زیارت مجوز دارند و مشخصات آنها در سامانه سماح موجود هست در کنار سه شرکت طلوع زرین، روز گشت و بهشت ریحانه ایرانیان امکان پذیر هست که غیر از این و خارج از سامانه سماح، هرگونه تبلیغ و اقدام برای صدور ویزای عراق، غیرمجاز تلقی شده هست.
صدور ویزای اربعین پس از ثبت نام در سامانه سماح از طریق کنسولگری های عراق در تهران، اهواز، کرمانشاه و مشهد و همچنین دفاتر موقتی که در ایلام، سوسنگرد، آبادان، قم، ساری، رشت، اصفهان، کرمان، کرج، تبریز، شیراز و یزد برپا شده هست، انجام خواهد شد.
همچنین خروج زائران از علاوه بر مرز هوایی از چهار مرز زمینی مهران، شلمچه، چذابه و خسروی با تاکید نیروی انتظامی تنها در صورت داشتن ویزا و گذرنامه معتبر امکان پذیر هست.

اخبار پیشنهادی:

جزئیاتی درباره ویزای اربعین

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما