• تاریخ : ۵ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

فرماندار یزد با بیان اینکه اشتغال اولویت برنامه های اقتصادی شهرستان یزد هست، گفت: باید در شهر جهانی یزد، اولویت را به سمت توسعه گردشگری با محوریت اشتغال ببریم.

به گفته فانوس ، مصطفی سالاری در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان یزد با بیان اینکه این ستاد، رونق تولید و اشتغال را دنبال می کند، اظهار داشت: یکی از اصلی ترین دستاوردهای تحقق اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و توسعه اشتغال پایدار هست.
وی با اشاره به اینکه رونق اشتغال و تولید می تواند از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی بکاهد، عنوان کرد: اغلب آسیب هایی که امروز در جامعه ما وجود دارد، به نوعی با موضوع درآمد و اشتغال ارتباط دارد.
فرماندار یزد با اشاره به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده هست، افزود: هر اقدامی که در این ستاد مصوب خواهد شد باید با این سیاست ها هماهنگ باشد تا وضعیت پایداری در این زمینه ایجاد شود.
وی اضافه کرد: متأسفانه در سالهای گذشته به علت رکود در بازار تولید و صنعت درصد بیکاری در شهرستان افزایش داشته که امیدواریم با پیگیری برنامه ها و مصوبات مرتبط در این خصوص شرایط بازار و واحدهای تولیدی بهبود یابد.
سالاری بر استقرار صنایع پاک و سبز در سطح شهرستان تأکید کرد و ابراز داشت: در گذشته بیشتر صنایع یزد با توجه به نوع تولید محصولی که داشته اند به دنبال جذب نیروهای یدی بوده که در حال حاضر چالش هایی را برای مرکز استان به وجود آورده اند.
سالاری خاطرنشان کرد: در حال حاضر باید با توجه به ثبت جهانی شهر یزد و وجود آثار و ابنیه تاریخی بسیار مهم به دنبال توسعه صنعت گردشگری باشیم زیرا این صنعت می تواند در زمینه اشتغالزایی و کسب درآمد پایدار برای شهروندان و شهر تأثیرگذار باشد.
فرماندار یزد با تاکید بر ضرورت توجه به حوزه فناوری اطلاعات و فراهم کردن زمینه اشتغال در این حوزه یادآور شد: با گسترش فناوری اطلاعات در دنیای امروز اکثر کشورهای توسعه یافته زیرساخت های اصلی را برای اشتغال در این زمینه فراهم کرده اند که ضرورت دارد ما نیز با جدیت در این مسیر قدم برداریم و بتوانیم زمینه حضور و جذب نخبگان را فراهم کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اصلاح الگوی مصرف در سطح شهرستان یزد و استفاده از تولیدات داخلی توسط شهروندان تأکید کرد و افزود: خرید کالاهای با کیفیت تولید داخلی می تواند با افزایش تقاضا، ظرفیت تولید را بالا ببرد و در نتیجه فضای بسیار مناسبی برای توسعه و بهبود روزافزون صنایع داخلی و خروج از رکود و افزایش اشتغالزایی فراهم کند.
سالاری همچنین به موضوع سیاست های دولت در بخش اشتغال در حوزه روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر نیز اشاره کرد و بیان داشت: دولت سعی دارد با ایجاد کارگاه های تولید کوچک در روستاها و شهرهای کوچک بتواند گام مهمی در حوزه اقتصاد مقاومتی بردارد و با اجرای این برنامه ها زمینه مهاجرت معکوس را فراهم کند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما