• تاریخ : ۶ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

بروجردی: توسعه فرهنگی لازمه پیشرفت سیاسی و اقتصادی هست
رئیس کتابخانه ملی ایران در دیدار با جانشین وزیر فرهنگ بلغارستان بر اهمیت تعامل میان انسان ها در جهان پرتنش امروز تاکید کرد.

به گفته خبری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی در ادامه دیدارهای خود با مقامات بلغارستان، در دیدار با خانم تاتوآ، جانشین وزیر فرهنگ بلغارستان با تاکید بر اهمیت تعامل در جهان پرتنش امروز گفت: در باورهای دینی ما این نکته نهفته هست که باید با همه انسانها تعامل و همراهی داشت و برای رسیدن به این امر باید نقاط مشترک را یافت و از نقاط اختلافی عبور کرد.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی بیان کرد: امروز هم این نقاط مشترک می تواند در قالب مسائل معنوی و فرهنگی ظاهر شود؛ پس تعمق در نقاط و ریشه مشترک، دو ملت ایران و بلغارستان را به شناخت عمیقتری از یکدیگر هدایت می کند.
بروجردی اضافه کرد: حوزه سیاست تابع قدرت و حوزه اقتصاد تابع شرایط جهانی هست اما حوزه فرهنگ نمی تواند از زندگی مردم جدا شود؛ پس اگر فرهنگ برای توسعه سیاسی و اقتصادی توسط هر ملتی استفاده شود آن ملت موفق خواهد شد.
در ادامه مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران پیشنهاد برگزاری هفته فرهنگ دو کشور با توجه به هفتادمین سال روابطفرهنگی ایران و بلغارستان را فرصتی برای شناخت مردم دو کشور از فرهنگ یکدیگر ارائه کرد.
مشاور وزیر فرهنگ بلغارستان نیز در ادامه این نشست گفت: به صورت سنتی روابط فرهنگی خوبی بین دو کشور حاکم هست و تعامل شما با کتابخانه ملی نمونه ای از این روابط خوب هست.
همچنین بر اساس این گفته، اشرف بروجردی و محمد علی کیانی رایزن فرهنکی کشورمان در نشستی با ایرینا گریکوف مشاور فرهنگی رئیس جمهور بلغارستان پیرامون زمینه های تعاملات فرهنگی دو کشور گفت و گو کردند.

در این نشست اشرف بروجردی با تشریح …

اخبار پیشنهادی:

بروجردی: توسعه فرهنگی لازمه پیشرفت سیاسی و اقتصادی هست
بروجردی: توسعه فرهنگی لازمه پیشرفت سیاسی و اقتصادی هست

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما