• تاریخ : ۲۳ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

کتاب «روانشناسی خواب» نوشته زیگموند فروید با ترجمه احسان لامع توسط انتشارات نگاه منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گفته خبری مهر ، کتاب «روانشناسی خواب» نوشته زیگموند فروید به تازگی با ترجمه احسان لامع توسط انتشارات نگاه منتشر و راهی بازار نشر شده هست.
زیگموند فروید روانکاو اتریشی با طرح نظریه های شگفت انگیز در روانشناسی، دری نو به درک انسان از خود باز کرد. کشف ضمیر ناخودآگاه، بررسی ریشه نارسایی های روحی در گذشته و طرح های شگفت انگیز وی در روانکاوی و روانشناسی خواب باعث شد که نظریه های او در ادبیات نیز بسیار تاثیر گذار شود.
کتاب «روانشناسی خواب» از جمله آثار این متفکر هست که تا به حال به فارسی ترجمه نشده بود و حالا نسخه فارسی آن به بازار نشر آمده هست.
این اثر ۸ فصل دارد که به ترتیب عبارت اند از: «خواب ها محل تلاقی دارند»، «مکانیزم خواب»، «چرا رویا شکل تمایلات را تغییر می دهد»، «تحلیل رویا»، «آرزو در خواب»، «کارکرد رویا»، «فرایند اولیه و ثانویه سرکوب» و «ناخودآگاه و خودآگاه: واقعیت»
در قسمتی از این کتاب می خوانیم:
در ارزیابیِ خواب سه جهت گیری دیده خواهد شد. بسیاری از فیلسوفان به یکی از این سه جهت گرایش داشته اند، جهتی که همزمان ارزش گذشته خود را حفظ کرده هست. از نظر آنان، شالوده خواب حالت خاصی از فعالیت روانی هست که حتا می توان آن را در حالات فراتر به مثابه الهام پنداشت. برای مثال شوبرت معتقد هست: «خواب رهاییِ روح از فشار طبیعت بیرونی و جدایی آن از زنجیر جسم هست». البته خیلی ها نه تنها پا را از این فراتر می نهند، بلکه تصریح می کنند که رویاها ریشه در هیجان های روحانیِ حقیقی دارند و تَجلّیِ بیرونی قدرت های روانی اند که مانع حرکت آزاد آنها در خلال روز شده اند (فانتزی های خواب، شرنر وولکت). بسیاری از مشاهده گران اذعان می کنند …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما