• تاریخ : ۵ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

تحلیل روانشناسانه فیلم های سینمایی در شبکه چهار

به گفته ایسنا، صفا چاوش اوغلی ـ تهیه کننده برنامه هدف از ساخت هوای تازه را اینگونه شرح داده هست: در این برنامه می خواهیم بگوییم یک فیلم خوب می تواند نسخه ای دارویی یک پزشک از نظر روانشناسی باشد و همچنین یک فیلم می تواند در ذهن و روح آدمی فروپاشی به وجود آورد.
در«هوای تازه» شش فیلم ایرانی با حضور کارگردان اثر مورد بررسی قرار می گیرد و چهار فیلم منتخب از فیلم های سینمایی خارجی با حضور روانشناسان بالینی و روانکاو مورد تحلیل قرار می گیرد.
«۳۶۰ درجه» ساخته سام غریبیان، «ربوده شده» اثر بیژن میرباقری، «ملکه» ساخته باشا آهنگر، «چهل سالگی» اثر علیرضا رییسیان فیلم هایی هست که با حضور کارگردانان آنها در استودیو برنامه تحلیل خواهد شد.
«مادر» ساخته زنده یاد علی حاتمی و «برادرم خسرو» اثر احسان بیگلری دو اثر سینمایی دیگری هست که در برنامه با حضور روانشناس بالینی مورد تحلیل قرار می گیرد.
تهیه کننده و کارگردان «هوای تازه» به فیلم های سینمایی خارجی اشاره کرده و گفته هست: «تلقین» با موضوع رویابینی اثر کریستف نولان، «سکوت بره ها» با موضوع اختلال خودشیفتگی ساخته جانان دنی، «ذهن زیبا» با موضوع اسکیزوفرنی ساخته ران هاوارد و «دیوانه از قفس پرید» با موضوع شخصیت ضد اجتماعی اثر میلوش فورمن، چهار اثر سینمایی خارجی هستند که در برنامه با حضور دکتر مسعود درخشانی، دکتر رضا شهلا و دکتر سیدمحمد حیدر حسینی روانشناس بالینی و روانکاو مورد تحلیل قرار می گیرد.
اجرای برنامه را دکتر حسن ندایی بر عهده دارد که در فضای دکور برنامه که در یک کافی شاپ طراحی و اجرا شده با مهمانان برنامه به گفتگو می پردازد.
«هوای تازه» در ۱۰ قسمت ۳۰ دقیقه ای هم اکنون در مرحله صداگذاری …

اخبار پیشنهادی:

تحلیل روانشناسانه فیلم های سینمایی در شبکه چهار

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما