• تاریخ : ۱۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

برج آزادی رایگان دراختیارهنرمندان قرار می گیرد

ایران اکونومیست –
به گفته ایران اکونومیست؛ نعمت الله پایان روز سه شنبه در حاشیه مراسم گشایش هفدهمین جشنواره تئاتر زندانیان زندانهای کشور افزود: مجموعه این برج از همه هنرها به ویژه هنر تئاتر به دلیل توان مالی کمتر هنرمندان این حوزه استقبال می کند و فضا را به صورت رایگان در اختیار آنان قرار می دهد.
رئیس برج آزادی با بیان اینکه سالن تخصصی ۳۰۰ نفره این برج از امکانات خاص صوتی و نورپردازی برخوردار هست، اظهارکرد: این سالن تخصصی به نوع خود در خاورمیانه بی نظیر هست و حتی اخیرا کارگردان آلمانی که برای جشنواره فجر به ایران آمد و از این برج هم بازدید داشت، گفته که در اروپا هم چنین سالن مجهزی ندیده هست.
پایان گفت: حدود سه ماه قبل مرکز نوآوری در برج آزادی ایجاد و گروهی هم با هدف توسعه فرهنگ و هنر تشکیل شده هست.
وی ادامه داد: برج آزادی نشانی سر راستی دارد که به زودی از این نشانی یعنی «ایران، تهران، پلاک ۱» رونمایی خواهد شد.
رئیس برج آزادی تهران درباره میزبانی این مجموعه از هفدهمین جشنواره تئاتر زندانیان کشور نیز گفت: سه نوع تئاتر خیابانی، صحنه ای و نمایشنامه ای به صورت فردی و گروهی از امروز، ۱۲ دی ماه به مدت سه روز در این برج برگزار خواهد شد که اجرای تئاتر خیابانی زیر المان برج آزادی و بقیه تئاترها هم در دو سالن تخصی و کوچک خواهد بود.
 در فراخوان داده شده از سوی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور برای هفدهمین جشنواره تئاتر زندانیان کشور، ١٣٠ اثر هنری ارسال و از میان آنها، ١٨ اثر برتر شناخته شد که این ۱۸ اثر در سه روز از ١٢ تا ١٤ دیماه در برج آزادی اجرا خواهد شد.

اخبار پیشنهادی:

برج آزادی رایگان دراختیارهنرمندان قرار می گیرد

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما