• تاریخ : ۲ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

اکران «هامون» و «درباره الی» در دو دانشگاه اصفهان

به گفته ایمنا ، فیلم «درباره الی» اصفر فرهادی امروز ساعت ۱۶:۳۰ در دانشگاه صنعتی اصفهان نمایش داده خواهد شد و مسعود طهماسبی در پایان فیلم به گفتگو در باب فیلم و تحلیل بررسی آن می نشیند. این همایش را کانون فیلم و عکس صنعتی اصفهان برگزار می کند.
«درباره الی» درباره چند خانواده هست که برای تفریح به شمال کشور می روند و غرق شدن یکی از بچه ها در آب حادثه آفرین خواهد شد. اصغر فرهادی جوایز متعدد داخلی و خارجی بسیاری را برای ساخت این فیلم دریافت کرده هست.
همچنین مسعود طهماسبی فردا در نشستی به تماشا و تحلیل فیلم «هامون» داریش مهرجویی می نشیند. این جلسه فردا ساعت ۱۱:۳۰ در دانشکده ادبیات دانشگاه اصفهان و در تالار دکتر ربانی برگزار خواهد شد.
هامون فیلمی اجتماعی و سوررئالیستی هست که در سال ۱۳۶۸ ساخته شد. از بازیگران معروف این فیلم می توان از خسرو شکیبایی، بیتا فرهی، عزت الله انتظامی، فتحعلی اویسی نام برد.
حمید هامون که با همسرش، مهشید، دائم کش مکش دارد زندگی کابوس گونهٔ خود را مرور می کند. او که مشغول نوشتن رساله اش دربارهٔ عشق و ایمان هست، در پی دوست قدیمی و مرادش علی عابدینی می گردد. خانه و کاشانه را ترک می کند و دست به اعمال دیوانه واری می زند. او در حالتی پریشان، در پی شکایت هایش، خود را به امواج دریا می سپارد، اما عابدینی اورا نجات می دهد. همچنین، این فیلم به دغدغه های جوانان روشنفکر بعد از انقلاب می پردازد؛ میان دنیاخواهی و آرمان خواهی. تصویری از آرمان خواهی که به دلیل حبّ دنیوی (زیبایی و…) در تلاطم هست و درمقابل، علی عابدینی فردی که تکلیفش با خودش مشخص هست و دنیا را فدای آرمان ها و عقایدش کرده هست. (مهرجویی خود می گوید که داستان …

اخبار پیشنهادی:

اکران «هامون» و «درباره الی» در دو دانشگاه اصفهان

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما