• تاریخ : ۲ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

امام جمعه بیرجند: هویت انسان فرهنگ هست

به گفته ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی یکشنبه شب در جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی افزود: مسئولیت اعضای این شورا بسیار سنگین هست که باید آن را درک کنیم چون موضوع فرهنگ هویت انسان هست.
وی اظهار کرد: آثار و صفاتی که از انسان ها پدیدار خواهد شد با یکدیگر متفاوت هست ، اثری که از حضرت موسی(ع) پدیدار خواهد شد با آثار فرعون متفاوت هست.
امام جمعه بیرجند در ادامه بیان کرد: هر انسان ممکن هست هر روز یک نوع باشد چون با گذشت ایام احتمال تغییر آثار و صفات او وجود دارد، آنچه در انسان به عنوان هویت تعریف خواهد شد فقط فکر و فرهنگ اوست.
عبادی گفت: انسان را فقط در قالب فرهنگی و فکری می توان تعریف کرد، آنچه سعدی شیرازی در شعر « بنی آدم اعضای یک پیکرند» آورده ،قصد ترجمه کردن حدیث پیامبر(ص) را داشته اما دقت لازم به محتوی حدیث نداشته، چون در حدیث نبوی مومنان نسبت به هم اعضای یک تن هستند و محور این حدیث فرهنگ هست.
وی اظهار کرد: مومن یک تعریف فرهنگی از انسان هست، اومانیست ها همین حدیث سعدی را سردر سازمان ملل متحد حک کرده و اشتباه سعدی را بر اشتباه های خود اضافه کرده اند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: بنی آدم که امروز تا این حد ظلم و ستم و… مرتکب خواهد شد آیا اعضای یکدیگرند یا دشمنان هم و تعریف انسان در راستای هویت فقط در فرهنگ ممکن هست.
عبادی گفت: فرهنگ اقتصادی با اقتصاد فرهنگی متفاوت هست، چون فرهنگ اقتصادی هدف اصلی آن اقتصاد هست و به عنوان ابزاری برای اقتصاد تعریف خواهد شد، این صحیح نیست چون اقتصاد باید ابزاری بر محور فرهنگ باشد و دیگر امور سیاسی و نظامی هم به همین شکل هست.
وی افزود: از اشتباهات امروز دنیا این هست که می …

اخبار پیشنهادی:

امام جمعه بیرجند: هویت انسان فرهنگ هست

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما