• تاریخ : ۲۱ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

البرز پایلوت اجرای نخستین دوره ایران مهارت دانش آموزی
کرج – ایرنا-معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: مدارس این استان به عنوان پایلوت اجرای نخستین دوره ‘ایران مهارت ‘در کشور انتخاب شدند.

عباس سلطانیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا هدف از اجرای این طرح را توسعه و تقویت فرهنگ کار، ایجاد زمینه کسب شایستگی های پایه فنی مورد نیاز نیروی کار، حرف و مشاغل گوناگون، کمک به خلاقیت، نوآوری، کارآفرینی، تعلیم و تربیت دانش آموزان در ساحت اقتصادی و حرفه ای عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه این دوره ها به دنبال توافقنامه همکاری وزارت آموزش و پرورش و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در البرز اجرایی شده هست، اظهار کرد: طرح آموزشی ‘ایران مهارت’ در سال تحصیلی ۹۷- ۹۶ به صورت آزمایشی ۱۰ درصد از دانش آموزان دوره اول متوسطه این استان را تحت پوشش قرار می دهد.
وی تصریح کرد: با توجه به نقش مهم دوره های آموزشی کوتاه مدت مهارتی برای دانش آموزان کمیته های برنامه ریزی و هماهنگی به منظور اجرای موفقیت آمیز این طرح در سطح استانی و منطقه ای تشکیل شده هست.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح مهارتی تا پایان سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در مدارس البرز بطول می انجامد، خاطر نشان کرد: دانش آموزان در طرح ایران مهارت تا سقف۶۰ ساعت مهارت جدید از مجموعه آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت را در قالب فوق برنامه انتخاب و آموزش می بینند.
سلطانیان اضافه کرد: این دوره مهارتی علاوه بر ساعات درسی کار و فناوری و فرهنگ و هنر به دانش آموزان دوره اول متوسطه ارائه خواهد شد.
وی یاد آور شد:دوره های مهارت آموزی’ ایران مهارت ‘ در طول سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در مدارس منتخب شده محل تحصیل دانش آموزان استان البرز به اجرا در می آید.
معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: در صورت نبود تجهیزات مورد نیاز در مدارس، مراکز آموزش فنی و حرفه ای اقدامات لازم را نسبت به تامین تجهیزات آموزشی …

اخبار پیشنهادی:

البرز پایلوت اجرای نخستین دوره ایران مهارت دانش آموزی

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما