• تاریخ : ۲۷ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری


صدای شیعه: حسن هانی زاده در گفتگویی درباره ابعاد و علل پیداش پاک سازی قومیتی مسلمانان میانمار تصریح کرد: اقوام مسلمان بیش از ۱۲۰۰۰ سال پیشینه سکونت در میانمار دارند و ضمن تشکیل یک تمدن اسلامی در جنوب شرق آسیا به نوعی همزیستی مسالمت آمیز با دیگر ادیان در این سرزمین بر قرار کرده اند.


وی افزود: از مدتها پیش رژیم صهیونیستی با هدف زاویه بخشی به افکار جامعه جهانی و دور کردن منابع خبری و نگاه دول اسلامی از تحولات منطقه خاصه اراضی اشغالی، بوادئیان افراطی میانماری را به سرکوب و کشتار گسترده مسلمین تحریک کرد تا بحران خاورمیانه را به سمت جنوب شرق آسیا انتقال دهد.


تحلیلگر مسایل منطقه و مولف تاریخ یهود خاطر نشان کرد: در سال ۲۰۱۵ هیاتی متشکل از شبه نظامیان دولتی و بودائیان افراطی برمه (جمهوری میانمار) یک قرارداد امنیتی نظامی با رژیم اشغالگر قدس به منظور سرکوب وحشیانه مسلمانان روهینگیایی امضا کردند که از همان زمان پروژه اخراج، آواره کردن و به آتش کشیدن مناطق مسلمان نشین شدت گرفت.


هانی زاده در واکاوی هر چه بیشتر ریشه صهیونیستی افراط در قتل عام مسلمانان میانمار تشریح کرد: لابی اسراییلی موجود در ایالات متحده آمریکا به عنوان عقبه حاکمیت نژاد پرست تل آویو، مانع هر گونه واکنش تاثیرگذار نهادهای حقوق بشری و در راس آن سازمان ملل خواهد شد. چنانکه شاهد هستیم، رخدادهای هولناک انسانی علیه شهروندان میانماری در میان بایکوت خبری غول های رسانه ای دنیا و سکوت سازمان های بین المللی ادامه پیدا می کند.


وی عدم واکنش مجامع جهانی در قبال کشتار اقوام مسلمان میانمار را اتقاقی ندانست و گفت: در واقع خفقان خبری پایگاه های اطلاع رسانی غرب و فعالین حقوق بشری، حکایت از یک توطئه آشکار دارد و در اصل چراغ سبز اخراج مسلمانان از موطن مادری خود محسوب خواهد شد.


هانی زاده با بیان اینکه مواضع فعلی حاکم بر سازمان ملل و دیگر مراکز بین المللی بیانگر رابطه تنگاتنگ آنها با لابی صهیونیستی بر سر تغییر سرنوشت شهروندان روهینگیایی هست، تاکید کرد: شوربختانه در چنین شرایطی شاهد بی تفاوتی کشورهای اسلامی نسبت به اقدامات ددمنشانه دولت میانمار علیه مسلمانان هستیم. باید گفت عدم حمایت حاکمان به اصطلاح اسلامی منطقه و جهان ریشه در همکاری امنیتی ریاض و تل آویو دارد. حتی دبیرخانه سازمان همکاری های اسلامی که مقر آن در جده مستقر هست از صدور یک بیانیه در محکومیت کشتار میانمار دریغ کرد!


وی در ادامه گفتگو به نقش بسزای جمهوری اسلامی ایران در تعدیل بحران نسل کشی منطقه جنوب شرق آسیا پرداخت و تصریح کرد: به تازگی تهران درخواست تشکیل نشستی در سطح وزرای خارجه کشورهای اسلامی برای بررسی موضوع میانمار به سازمان همکاری ها تسلیم کرد اما کارشکنی عربستان سعودی مانع از برگزاری این جلسه فوق العاده شد.


هانی زاده خاطر نشان کرد: به نظر می رسد در صحنه عمل تنها جمهوری اسلامی ایران هست که با اهداف انسان دوستانه به کمک آوارگان و آسیب دیدگان میانماری شتافته هست و موضع گیری روشن و قاطعانه مقام معظم رهبری مبین این مبحث مهم هست.


این کارشناس مسایل بین الملل در خاتمه افزود: رویکرد رهبری انقلاب نشان می دهد ایران بدون در نظر گرفتن مذاهب و گرایشات ملتها، صرفا مسایل بشریت را مورد توجه قرار می دهد. پس این موضع گیری کاملا نقطه مقابل بی تفاوتی دولت ریاض در خصوص سرنوشت نوع بشر به ویژه مسلمانان جهان هست. غفلتی که به شدت ادعای کلید داری حرمین شریفین توسط پادشاه سعودی را زیر سوال می برد.


منبع: جام جم آنلاین


انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما