• تاریخ : ۲۶ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : خبری

پایگاه خبری انتخاب: یک دادگاه روسیه تلگرام را در عرض ۱۸ دقیقه فیلتر اعلام کرد.موضوعی که نشان دهنده تعجیل دولت برای حذف این پیام رسان هست.
به نقل از نیویورک تایمز، شگفت انگیز هست که برنامه تلگرام تنها پس از شنیده شدن اظهارات دادستان و در عرض ۱۸ دقیقه فیلتر شده هست.
اپلیکیشن پیام رسان تلگرام با میلیون ها مخاطب جهانی یکی از محبوب ترین شبک های پیام رسان در سراسر جهان محسوب خواهد شد.
اما امروز یک دادگاه مسکو دولت را مجبور به ممنوعیت تلگرام کرده هست.علت اصلی این مسدود شدن را می توان عدم همراهی مدیر این برنامه پیام رسان، در خصوص ارائه اطلاعات کاربران به سرویس امنیتی روسیه تلقی کرد.
«روسکومنادزور»، نهاد دولتی ناظر بر ارتباطات و فناوری اطلاعات روسیه از دستگاه قضایی این کشور خواسته بود تا دسترسی کاربران به این شبکه را به دلیل امتناع از ارائه داده ها به سرویس های امنیتی محدود کند.این درخواست با عنوان «فوریت » ارسال شده بود .
عجیب ترین بخش این تصمیم اما به سرعت دادگاه باز می گردد. جایی که امروز، این دادگاه در عرض ۱۸ دقیقه اقدام به تأیید دادخواست کرد. این در حالی بود که تنها یک روز پیش از این جلسه پرونده وارد دستگاه تصمیم گیری قضایی شده بود .
تلگرام نیز به وکلای خود دستور داد که این دادرسی را در اعتراض به روند عجولانه متوقف کنند و روند اعتراض را آغاز کنند. این حکم یک ماه پس از آنکه تلگرام حاشر نشد در پرونده آژانس امنیت ملی روسیه به شکل محرمانه همکاری کند،صادر شد.
ماه گذشته تلگرام اعلام کرد که بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر ماهانه فعال دارد . بخش بزرگی از کاربران را اهالی خاورمیانه و بخش هایی از آن جا که روزی اتحاد جماهیر شوروی نام داشت تشکیل …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما